www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Casti Pentru Un Vox Amplug


Recommended Posts

Daca mi'ati putea recomanda niste casti destul de bune (pana in 150 RON) care sa mearga foarte bine cu un VOX AmPlug. (sa nu distorsioneze sau alte probleme).

Va rog sa imi spuneti repede caci vreau sa mi le cumpar azi.

Eu ma gandeam la asa ceva, dar nu stiu cat de bune sunt (am vazut in Altex Megastore dar nu am posibilitatea sa le probez).

Link to comment
Share on other sites

Guest wolverine

Eu folosesc o pereche de Sony MDR-XD200 si sunt multumit de ele. Sunt chiar ok. Se aud super clar si la volum maxim (le folosesc la un Roland Cube).

Link to comment
Share on other sites

Daca mi'ati putea recomanda niste casti destul de bune (pana in 150 RON) care sa mearga foarte bine cu un VOX AmPlug. (sa nu distorsioneze sau alte probleme).

Va rog sa imi spuneti repede caci vreau sa mi le cumpar azi.

Eu ma gandeam la asa ceva, dar nu stiu cat de bune sunt (am vazut in Altex Megastore dar nu am posibilitatea sa le probez).

 

 

am si eu chestiutza din aia mica vox si am cantat pe ea cu multe diferite casti, mare diferenta nu am sesizat deci dak dai 150 ron pe casti fii sigur ca o sa scoti maxim din ce ti ofera prostiutza aia mica.

Link to comment
Share on other sites

Am luat pana la urma Tehnics-urile... Nu sunt asa greoaie precum par (~250g), dar vreau sa spun ca se aud oglinda... Iar in combinatie cu VOX-ul fac treaba foarte foarte buna (nu pot sa trec de volumul 4-5 la VOX caci se aude mult prea tare si... am doar 2 urechi pe care nu vreau sa le pierd pe drum). Prezinta si o oarecare antifonare fata de exterior deci nu prea auzi ce se petrece in jurul tau, dar poti intoarce una din casti (sau ambele) daca vrei neaparat (ca la DJ :)).

As avea si eu o intrebare... am vazut ca diferite casti aveau diferite impedante. Puteti sa'mi explicati (in termeni cat mai putin tehnici :)) ce reprezinta aceasta? (Tehnics'urile astea au impedanta de 56 de ohmi). Eu stiam ca in ohmi se masoara rezistenta electrica :-". O fi insemnand acelasi lucru?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.