www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Adi Manolovici - Lansare "Seven"


Dementhor
 Share

Recommended Posts

Cum zice si titlul...Adi Manolovici lanseaza albumul "Seven" pe 7 Decembrie la Teatrul Nottara. Biletele se pot cumpara de la teatru sau de la Adi. Pretul este cuprins undeva intre 5 si 10 lei(in functie de loc).

 

Propun sa ne "adunam" aici...astia care mergem si sa stabilim o data sa mergem sa le luam.

 

in principiu dupa 1 decembrie.

 

deci..daca sunt amatori..tzipati.

 

p.s. or sa fie o tona de invitati...si un spectacol super tare...asa ca nu ratati :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest hututui

N-m ascultat manolovici si vroiam sa aflu parerea voastra despre concert.. e misto omu?? stie sa faca show?? zice o treaba faina la chitara...sau ... nu poate imi spuneti voi

 

mi s-a parut o porcareie ingrozitoare. ma asteptam ca omul ala care canta de cand eram eu mic sa isi faca un ton de bun simt pentru bijuteria aia de chitara cu 7 corzi (ibz unuverse).

sincer sa fiu, cred ca respectivul domn nu are treaba cu instrumentul. nu are feeling, s-a incurcat in tappinguri ( si chiar a exagerat cu ele). si prea multe "impresii" de steve vai, cand nu este cazul nici pe departe.

asta e parerea mea, sper sa nu se supere nimeni (ma refer la elevii lui, adepti sau chira el, daca o sa citeasca asta vreodata).

 

a fost o mare dezamagire si am plecat cand canta "always with you...". e inadmisibil sa canti piesa aia atat de prost, dupa atatiaani de cantat la chitar.

rusine..

Link to comment
Share on other sites

Guest Sheriff

Recunosc, eu am prins doar cateva minute la TV (pe Senso, parca) si si mie mi s-a parut ca avea un ton cam slabut, mai ales pt chitara aia, dar am zis ca poate e de la inregistrare...

La partea muzicala in sine nu comentez pt ca n-am ascultat suficient pt a emite o parere "cinstita"...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.