www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Concert Directia 5 Joi 17 Noiembrie 2005


Guest preo
 Share

Recommended Posts

da, stiu ca evenimentul a trecut deja, stiu ca unora nu le place genul de muzica si ca biletul a fost 15 lei, dar a meritat pana la ultimul banut. o lectie de muzica acolo, si nu neparat de virtuozitate, cat de ingeniozitate. imi pare rau ca nu au fost mai multi sa vada cum se poate face muzica cu adevarat.

un vocal senzational, un chitarist inspirat, un basist corect si un tobar ceas, cu balans, ritm, feeling. cam asta i'a caracterizat. uimitor felul in care isi canta piesele. diferit in fiecare concert, mult mai inspirat decat pe album. de fapt, cred ca in afara acordurilor de baza, melodiile lor sunt schimbate in proportie de 90% ... si cu toate astea sunt totusi aceleasi.

ce daca au fost mai multe fete? ce daca nu canta metal? oamenii aia au facut muzica acolo in seara asta. au sunat excelent (de vazut ca au venit cu sunetul de acasa!), au oferit un spectacol de mai bine de 3 ore (aproape 3 ore si jumatate) si mi'au inveselit seara! rezumand toate astea: senzational!!!

Link to comment
Share on other sites

Da sunt de acord cu tine ca sunt toti instrumentisti buni si muzicieni, insa parerea mea este ca daca ar canta ceva mai putin axat pe a capta atentia si implicit a se vinde usor cum fac in prezent (sa fim seriosi sunt atatea fete de liceu care s-ar duce cu ochii inchisi la concertele lor), eu zic ca ar fi un real castig pentru muzica noastra :)

 

P.S:I'm not a fan! Can you tell? :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.