www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ibanez Rg 321mh Royal Blue


Guest razvan_the mohawks
 Share

Recommended Posts

Guest razvan_the mohawks

ibanez rg321mh ..culoarea royal blue...un verde inchis spre albastru sclipicios asa

 

cumparata noua--1050 lei + dimarzio d sonic bridge-300 lei + seymour duncan jazz - neck -280

 

chitara a fost cumparata de la mc music iar dozele de una de la thomann si una de la mc music

 

caracteristici---24 taste jumbo--gat din 3 bucati --tastiera rosewood --corpul mahon---strings through body

 

am ales chitara asta pt ca are un raport pret calitate foarte bun si ca nu vroiam chitara ieftina cu floyd pentru ca mecanica nu e de calitate. bridgeul fix la chitara asta ii ofera un sustain foarte bun. nu am avut bani de ibanez prestige asa ca am ales sa cumpar chitara asta si iam schimbat dozele pt ca nu eram multumit de cele stock.

 

chitara suna foarte bine si este foarte versatila. Doza de bridge e foarte coioasa si face fata la metale cu brio iar cu split am un ton foarte decent pentru blues. doza de neck e calda si ofera un ton bun si clar pt solouri. Finishul si mecanica par destul de bune iar gatu e finisat bine si e rapid. are putin fretbuzz ceea ce ma scoate din sarite uneori. Trebuie sa ma mai joc cu gatu si actionu putin pana imi gasesc setupul perfect.

 

parti bune: sustain foarte bun, gatu rapid , iar cu upgradeul de doze un sunet foarte bun. usor si rapid de schimbat corzile.

 

parti rele: nu am fost multumit de setupu din fabrica+ putin fret buzz

 

overall: o chitara foarte buna pentru pretul ei.perfecta pentru un incepator sau un chitarist de nivel mediu. daca nimeriti una fara fret buzz si schimbati dozele aveti o chitara care arata si suna mai bine ca multe chitari cu acelasi pret.

 

nota 9 din partea meapost-2622-1205703312_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.