www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amplificatoare Peavey Transtube


Guest
 Share

Nota  

10 members have voted

  1. 1. Ce nota dati sunetului

    • 10
      1
    • 9
      0
    • 8
      1
    • 7
      4
    • 6
      0
    • 5
      0
    • 4
      1
    • 3
      1
    • 2
      0
    • 1
      2


Recommended Posts

http://www.peavey.com/products/browse.cfm/...stubeSeries.cfm

Care este parerea voastra de amplificatoarele acestea hibirde?

Eu mi-am cumpartat un peavey rage 258 si imi place mult cum suna si in viitor vreau sa imi iau ceva mai bun dar tot din seria asta.

Momentan am in vedere versiunea Bandit 112

Va multumesc anticipat!

 

:) si eu am in vedere si n-ar fi rau ca cei care au pus mana pe asa ceva sa ne impartaseasca si noua (comunitatii) impresiile lor. Dar cu pollul....nu prea merge.

Link to comment
Share on other sites

la sala de repetitii cant pe un bandit 112 si pot sa zic ca suna fain cu pedala digitech detah metal pe care o am.

canalul de clean e bun si reverbul este aerisit si nu dinala gretzos

nu pot sa iti dau mai multe detalii deoarede am cantat pe el numai de cateva ori si nu tin minte tote specificatiile

Link to comment
Share on other sites

Sunt curios la cati bani ajunge dupa vama, transport, etc... :) Oricum, parca astia nu trimiteau in Romania. Ma rog...Bafta!

Cumparati acum, cat e dolarul in buda. :(

 

poi nu l-am luat direct de pe site. Il cumpara cineva din SUA si apoi mi-l trimite separat. E o comanda destul de mare, asa ca ies destul de ieftin si cu transport cu tot :) si acuma cand ii 2.5 ron dolarul... it's a bargain :)

Link to comment
Share on other sites

nu are cum sa ajunga mai ieftin ca in romania..probabil ca te rupe transportul, plus mai ai unsul la vama si nu uita ca iti trebuie un transformator de la 220 la 110v ca sa mearga aici. din usa nu merita sa iei decat mesa, soldano sau mai sus...pt astea mediocre si ok preturile sunt ok in europa si romania.

pedale sau alte chestii mici, chiar chitari merita, e mai usor cu transportul si nu ai nici grija asta ca merg pe alt voltaj.

 

on topic, am avut si eu acum vro 4-5 ani un transtube prapadit, de 25 w...l-am luat de la mc music cu o caruta de bani, nici nu vreau sa ma gandesc, si a trebuit sa il vand ca si nou la mai putin de jumatate :) . era ok dar nu pot sa zic ca ma innebunea cum suna...si de aceea nu prea l-am folosit. la banii aia...1300 ron la vremea aia nu prea aveam optiuni...nu in romania. cand ma gandesc ca, cu suma asta azi, sau chiar atunci, insa de afara, dar nu auzisem de thomann, iti iei cu totu alta mancare de peste....

 

o chestie de avut in vedere este faptul ca pe canalul de drive nu se putea folosi niciun booster/od etc pt ca iesea o ciorba, un soi de fuzz de cacao...la vremea aia am incercat treaba asta cu un boss sd2, pedala f faina, japoneza parca, si cu un marshall gv 2. cu niciuna nimic, indiferent de setari. deci pt drive din pedala se putea folosi doar canalul clean, unde bineinteles ca aveam impresia ca nu pot obtine suficient drive si "sustain" doar cu pedala.

deci din proprie experienta, nu din povesti, nu se pupa bine cu pedale od/dist/boost.

sincer, daca nu un peavey pe lampi, mai bine un vox valvetronix.

 

edit. tu stii cum ti-ai facut calculele... daca tu zici ca e bargain

Edited by barbarossa
Link to comment
Share on other sites

nu are cum sa ajunga mai ieftin ca in romania..probabil ca te rupe transportul, plus mai ai unsul la vama si nu uita ca iti trebuie un transformator de la 220 la 110v ca sa mearga aici. din usa nu merita sa iei decat mesa, soldano sau mai sus...pt astea mediocre si ok preturile sunt ok in europa si romania.

pedale sau alte chestii mici, chiar chitari merita, e mai usor cu transportul si nu ai nici grija asta ca merg pe alt voltaj.

 

on topic, am avut si eu acum vro 4-5 ani un transtube prapadit, de 25 w...l-am luat de la mc music cu o caruta de bani, nici nu vreau sa ma gandesc, si a trebuit sa il vand ca si nou la mai putin de jumatate :) . era ok dar nu pot sa zic ca ma innebunea cum suna...si de aceea nu prea l-am folosit. la banii aia...1300 ron la vremea aia nu prea aveam optiuni...nu in romania. cand ma gandesc ca, cu suma asta azi, sau chiar atunci, insa de afara, dar nu auzisem de thomann, iti iei cu totu alta mancare de peste....

 

o chestie de avut in vedere este faptul ca pe canalul de drive nu se putea folosi niciun booster/od etc pt ca iesea o ciorba, un soi de fuzz de cacao...la vremea aia am incercat treaba asta cu un boss sd2, pedala f faina, japoneza parca, si cu un marshall gv 2. cu niciuna nimic, indiferent de setari. deci pt drive din pedala se putea folosi doar canalul clean, unde bineinteles ca aveam impresia ca nu pot obtine suficient drive si "sustain" doar cu pedala.

deci din proprie experienta, nu din povesti, nu se pupa bine cu pedale od/dist/boost.

sincer, daca nu un peavey pe lampi, mai bine un vox valvetronix.

 

edit. tu stii cum ti-ai facut calculele... daca tu zici ca e bargain

 

http://www.mcmusic.ro/product_view.php?Bra...ndProductID=256

Eu am dat pe el 200$ si urmeaza sa platesc taxele pentru transport. ATAT, nimic in plus si transportul il platesc oricum la pound, deci eu zic ca totusi e ceva. Nu imi fac probleme cu transformatorul deoarece am destule de la 220 la 110, am chiar instalatine de curent in casa separat pe 110.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.