www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ibanez Rg170 Dx


Guest stonerro
 Share

Recommended Posts

ce parere avetzi? mai ales de alea mai vechifacute in indonesia? :) :)

 

Vezi ca exista un topic despre chitarile ibanez in care postase inclusiv Cristi Gram, cauta si tu....

 

Iar la sugestia unui user de aici (stie el care), poate se face un topic special : "Ce chitara ibanez sa-mi iau".

 

de exemplu : http://forums.rgc.ro/index.php?showtopic=19461&hl=

Edited by Dimitriyus
Link to comment
Share on other sites

E foarte buna...si spun asta pentru o am...sistemul de tremolo nu e foarte stralucit dar in toate celelalte privinte este MULT peste chitarile din gama ei pret (si aici ma refer la doze, hardware, playabilitate, sound si nu in ultimul rand fretwork-ul)...am vazut ca sunt multi pe forumul asta care sunt impotriva la orice chitara care poarta sigla Ibanez si sunt convins ca o sa apara multe pareri contra acestui post...eu iti spun insa din proprie experienta ca am testat-o "cot la cot" cu chitari care costau de 3 ori mai mult si Ibanezul nu era deloc mai prejos...din contra, la capitolul playabilitate si setup a castigat detasat...o impresie foarte buna o am si despre RG321MH (am testat-o si pe asta) care, desi e putin mai scumpa iti ofera un lemn mai bun, un gat ceva mai rigid (3 Piece Construction) si niste doze mai hot...are insa bridge fix...incearca-le pe amandoua si vezi care iti place mai mult...

Edited by zzz
Link to comment
Share on other sites

Guest stonerro

pai am ibanez rg 170 dx de multzi ani si io sunt uimit de ea.intrebarea e ce mi-atzi recomanda for the next level. ce ibanez? pana in 500 de euro si daca mai exista echivalent actual cu performantza asemanatoare cu rg 170 dx (alea facute prin 2002 in indonesia)?

Link to comment
Share on other sites

Guest MCMUSIC
pai am ibanez rg 170 dx de multzi ani si io sunt uimit de ea.intrebarea e ce mi-atzi recomanda for the next level. ce ibanez? pana in 500 de euro si daca mai exista echivalent actual cu performantza asemanatoare cu rg 170 dx (alea facute prin 2002 in indonesia)?

 

Ceva SH de vanzare prin zona!

Link to comment
Share on other sites

Guest stonerro
Ceva SH de vanzare prin zona!

nu am vazut pe site sh nu am vazut seria aia printre ibanezuri ai niste linkuri cumva?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.