www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ajutor Mult


Guest DjNeant
 Share

Recommended Posts

Guest DjNeant

Salut is nou pe aici,George din Galati,15 ani si cam asta a fost prezentarea mea:D

 

acum problema:

 

De ceva timp ma bate gandu( :) ) sa invat sa cand la chitara,booon,acum vin problemele...stiti cum se zice..usor de zis EXTREM DE GREU DE FACUT....

 

1.Is baiat istet(asa imi zice toata lumea,deci tre sa fie adevarat :) ) as putea sa invat sa cant la chitara si fara lectii speciale cu j'demii de euro pe sedinta,exista net,exista siteul/forumul asta:D

2. Aci e problema mare,de unde fac rost de chitara? aici se pun cateva probleme,care ar fi:

a. Cat costa o chitara(pentru incepatori,nu pt vedete Rock)

:) Exista in Galati vre-un magazin de unde mi-as putea cumpara una?

Si inca o problema,adik nu e o problema e o curiozitat:

c) Este cineva din Galati,pe aici care ar fi dornic si are timp sa ajute un n00b,sa inteleaga care e treaba cu,cantatu la chitara??chiar vreau sa invat :(

 

have a nice day...

 

DjNeant

Link to comment
Share on other sites

Salut is nou pe aici,George din Galati,15 ani si cam asta a fost prezentarea mea:D

 

acum problema:

 

De ceva timp ma bate gandu( :) ) sa invat sa cand la chitara,booon,acum vin problemele...stiti cum se zice..usor de zis EXTREM DE GREU DE FACUT....

 

1.Is baiat istet(asa imi zice toata lumea,deci tre sa fie adevarat :) ) as putea sa invat sa cant la chitara si fara lectii speciale cu j'demii de euro pe sedinta,exista net,exista siteul/forumul asta:D

2. Aci e problema mare,de unde fac rost de chitara? aici se pun cateva probleme,care ar fi:

a. Cat costa o chitara(pentru incepatori,nu pt vedete Rock)

:) Exista in Galati vre-un magazin de unde mi-as putea cumpara una?

Si inca o problema,adik nu e o problema e o curiozitat:

c) Este cineva din Galati,pe aici care ar fi dornic si are timp sa ajute un n00b,sa inteleaga care e treaba cu,cantatu la chitara??chiar vreau sa invat :(

 

have a nice day...

 

DjNeant

 

bun venit pe forum

 

de unde faci rost de chitara...pai inainte de a face rost..trebuie sa te gandesti ce chitara vrei...acustica cu corzi de metal...clasica cu corzi de nylon...electrica poate...ce gen/stil vrei sa abordezi...dupa ce te-ai gandit la asta...urmeaza de unde o iei...magazine sunt...exemple:

 

www.guitarshop.ro

www.grosmann.ro

www.mcmusic.ro

 

astea-s din bucuresti

 

si mai sunt multe altele...care trimit prin comanda...(cel mai bine ar fi sa mergi cu cineva care se pricepe...ca sa nu ai ghinionul de a-ti lua o chitara cu defecte)

ajutor...e si din ala...cauta pe forum...citeste Topicul cu intrebari al incepatorilor...cauta...o sa gasesti raspunsuri la aproape toate intrebarile tale...asa am fost si eu acum juma' de an cand mi-a venit din senin ideea asta...sper ca ti-am fost de folos...bafta...

Edited by black2oo5
Link to comment
Share on other sites

Guest ShadowX

in galati exista magazinul 'muzica'. e pe brailei, putin mai sus de club krypton (club, nu cazino), care sigur stii unde este. nu au mare lucru acolo din pacate, si ce au nu prea se merita, oricum mergi si da o raita pe-acolo poate iti face ceva cu ochiul.

Link to comment
Share on other sites

Daca vrei o carticica buna pentru studiu iti recomand The principles of corect practice for guitar (e si un site cu sfaturi moca dak cauti pe google).

 

eu nu am gasit-o moca

 

sau uita-te la mica publicitate sigur gasesti ceva.

 

 

sau acolo... adica aici http://forums.rgc.ro/index.php?showforum=69 sunt multe anunturi cu VAND chitara X, sau Y :)

Link to comment
Share on other sites

Guest DjNeant

Ms mult la toti pt reply

 

#Demos,ti-am dat add la id

#gadjo, astept PM cu trakeru daca vrei sa mil mai dai:D

#black2 ms pt sfat

#si ms si la restu,vad eu ce fac

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.