www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vox Pathfinder 15r Sau Peavey Rage® 258?


Guest eXtr3m3
 Share

Recommended Posts

Guest eXtr3m3
Esti din Bucuresti? De ce nu mergi sa le incerci? Oricum, VOXul nu este ok pentru metale. :)

nu sunt din buc...TM...nu pot sa merg decat joi si vroiam o parere...dar cred ca am sa ma gandesc mai mult la Peavey daca spui ca Voxul nu e asa ok pt metale :)

Link to comment
Share on other sites

Mai mult ca sigur, nici unul din cele doua nu o sa aiba destul gain ptr. ce vrei sa canti. Nu e imposibil, dar cu timpul poate o sa fie util o pedala de distors.

Am avut ceva asemanator acelui Rage 258, era destul de ok, dar sincer, acum as lua vox, ptr. ca este mai versatil.

Oricum, cu nici unul nu prea o sa canti metale (numai cu ampul), deci, vox-ul ar fi mai util 1) are tremolo 2) are boost.

Cum a zis si @Junk Yard, nu luat parerea noastra neaparat in seaman, sunt mai degraba sfaturi, cel mai bine, dute si incearca-le pe amandoua, eventual cauta sample-uri pe net.

:)

Edited by En1gma
Link to comment
Share on other sites

dupa parerea mea, 25 W sunt prea multi daca stai la apartament...deja cu volumul la jumate o sa trezesti toti vecinii... :)

combo-ul despre care vorbeste En1gma e la mine acum, e un Peavey Solo Transtube de 15 W, si vreau sa spun ca am reusit sa scot tonuri destul de suparate cu drive-u' din dotare :) dar pana si asta mi se pare prea loud pentru apartament... :)

da' pan' la urma tot mai bine mergi si le incerci tu pe toate care se incadreaza in bugetul tau, sa-ti faci o idee :( poti sa tragi un ochi si pe la mica publicitate...you might find some deal B)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.