www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Parker Pm-10


VladPavel
 Share

Recommended Posts

Salutare oameni buni! :) Am si eu o chitara parker pm-10 cu doze parker 2 x H cu split coil. Am luat-o cu ceva timp in urma dar tot nu sunt 100 % convins de ea, daca va dati parerea voi fi foarte recunoscator. Ms mult. Apropo am si un procesor de la Korg ax1500g credeti ca fac "casa" buna? :)

post-6487-1203691258_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Daca nu esti convins de ea vinde-o si ia-ti alta care te multumeste. Ca sa probezi o chitara cel mai bine o auzi pe un amp bun pe care stii cum suna alte chitari. Proceosrul te pacaleste si, oricum AX1500 nu e un procesor de top, e cel mult ok. Incearca chitara pe un Zoom G7 sau un Vox TobeLab si s-ar putea sa iti schimbi parerea despre ea.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Daca nu esti convins de ea vinde-o si ia-ti alta care te multumeste. Ca sa probezi o chitara cel mai bine o auzi pe un amp bun pe care stii cum suna alte chitari. Proceosrul te pacaleste si, oricum AX1500 nu e un procesor de top, e cel mult ok. Incearca chitara pe un Zoom G7 sau un Vox TobeLab si s-ar putea sa iti schimbi parerea despre ea.

Daca ai posibilitatea, incearc-o pe un amp pe lampi cu drive-ul din amp.Daca te convinge asa, inseamna ca e buna.Uita de procesoare ca alea-s niste vrajeli.Ia-ti stomp boxes: un overdrive/dist, un compresor, un delay si poate un chorus.Oricum nici n-ai nevoie de mai mult si nici dintr-un procesor nu cred ca folosesti mai mult.Sunt sigur ca daca iti alegi niste pedale bune o sa-ti trimita procesorul la culcare. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest Rayvann

Mereu am fost fericit sã vãd o chitarã care sã nu fie produsã de firmele faimoase. Deºi am doar cea mai vaga idee cum suna chitara ta, ceva imi spune cã sunã foarte fain(mahogany, corp les paul, bridge fix.. da, dacã stau ºi mã gândesc, cred ca stiu :) ). Plus cã asta e genul de chitara de care te poti ataºa. De exemplu, am scãpat de prima mea chitara farã nici o remuºcare gândindu-mã cã sunã prost deoarece e produsã pe bandã de indonezieni. Acum aº plânge dupã chitara mea actualã dacã s-ar pierde/strica (chit cã Schecter a devenit o firmã destul de popularã printre rgc-iºti). ªi cum zic ºi ceilalți, nu ca nu s-ar potrivi neaparat procesorul cu chitara, nici ca procesorul în sine nu suna bine, ci mai degraba e de preferat sunetul unui amplificator pe lãmpi împreunã cu pedale analogice de calitate ºi cã aproape oricare alta scula în afarã de chitarã meritã sacrificatã pentru a ți le procura. Pânã la urmã dacã gãseºti ceva care sã-ți placã în mod special poți schimba chitara deoarece nu-ți poate zice nimeni ce anume sa preferi. Dar eu m-aº simți de parcã aº fi pierdut o micã parte din mine renunțând la o astfel de chitarã :).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.