www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Muzica De Film Pentru Chitara Solo


saxoo
 Share

Recommended Posts

... http://www.youtube.com/lucisuciu.... enjoy brazers ....imi cer scuze , n-am avut o chitara mai buna asa ca suna cam ca intre chitara de reghin , banjo si sitar expirat .....asadar , un fel de muzica de film ....

 

... pardon , am pus si puncte ... deci linkul e http://www.youtube.com/lucisuciu

Link to comment
Share on other sites

.... :) merci brazers .,,,ma bucur sincer ca v-a placut .... le-am inregistrat cu digital camera mea , :) un Kodak DX 7440....de chitara asta sunt foarte atasat .... e de fapt prima chitara( e un Spaniol II ) pe care am pus mana in 18 oct 83 ....era instrumentul de clasa , deci pe care canta toata lumea la sc. pop . de arta , a profului meu Vali Farcas ( fost Experimental Q ) si are semnatura sa pe strutzul interior si anul 1977 ...din pacate in armata un cretin a crapat-o ... am dat-o lutierului de la scoala sa o ajusteze si a cam paradit-o , saraca ... apoi acu vreo 3 luni a cazut pe piciorul lampii si i s-a spart pragusul ( ghinion ) .... l-am inlocuit , dar n-am gasit decat unul prea inalt .... l-am mai tot pilit cu pila de unghii dar tot se canta foarte greu pe ea .... asta e ... oricum pe un instrument de concert si inregistrate intr-un studio profi piesele o sa fie mai bine puse in valoare .... inca o data merci tuturor ....

Link to comment
Share on other sites

Guest miriapod

sunt un pic offtopic.. dar felicitari pt proful pe care l-ai avut :) am descoperit (sau mi-a fost descoperit) experimental q acum cateva luni si sunt mare fan ever since. pacat ca nu-s atat de cunoscuti pe cat merita. ce s-a intamplat cu fostii membri?

 

ontopic felicitari pt inregistrarile de pe youtube :)

Link to comment
Share on other sites

sunt un pic offtopic.. dar felicitari pt proful pe care l-ai avut :) am descoperit (sau mi-a fost descoperit) experimental q acum cateva luni si sunt mare fan ever since. pacat ca nu-s atat de cunoscuti pe cat merita. ce s-a intamplat cu fostii membri?

 

ontopic felicitari pt inregistrarile de pe youtube :)

.. din pacate am ascultat muzica lor doar o singura data la el acasa ... tin minte ca era un jazz rock de cea mai buna calitate, am fost foarte impresionat .... de membrii nu mai stiu mare lucru , de Vali stiu ca e in Germania si ca e destul de cunoscut si apreciat ca muzician .... mai multe daca il intrebam pe Rares , adica pe Midnight Rider ... el stie mai multe si cred ca are si inregistrari

 

 

... si merci de aprecieiri :)

Link to comment
Share on other sites

M-am uitat la Bluff Tone Tocata si mi-a placut foarte mult. Se simte o maturitate de invidiat si un control bun asupra vocilor din acorduri. Foarte frumos stilul falstelor de flamenco de la sfarsit. Mi-a placut mult de tot sa ne mai arati.

... danke- danke .... rasgueadourile din final + disonantele le-am imaginat venind de undeva din sfera sitarului , asadar a muzicii indiene ....deci , mi-a iesit faza cu bluff-ul :) .... hahaha .... pai, mai sunt 2 videouri mai jos .... Absinth si Pop Mantra .... am uitat sa specific , asa cum bine observase Bolly sunt in total 3 piese ... care se constituie intr-un ciclu , aceasta fiindca desi sunt destul de diferite ca si conceptie , pana la urma urmeaza toate un oaresce fir rosu calauzitor ....good luck !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.