www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupa Mago De Oz


Guest mkskcrew
 Share

Recommended Posts

Guest mkskcrew

Salut ... am si eu o intrebare , cati dintre voi ati auzit de trupa MAGO DE OZ ...sau cati dintre voi o ascultati ?

 

 

Pentru ce nu stiu nimic despre ea , o sa va spun eu acum cate ceva

 

Poi , trupa Mago de Oz este din spania , canta in spaniola si canta mai mult rock ...

 

Trupa este formata din 10 instrumentisti , cum ar fi : 2 vocalisti ( baiat si fata ) , 3 chitaristi , un bassist , un violonist , un tobosar si unul care canta la fluier .

 

Ei sunt mai populari ca IRISUL , doar ca in SPANIA !

 

Pentru a afla si mai multe despre ei , le-am creeat eu un mic "site" pentru cei ce nu inteleg spaniola ... site-ul este in engleza , si poti afla tot ce vrei despre ei ... www.elmagodeoz.piczo.com

 

post-4579-1202332361_thumb.jpg O mica poza cu cei 4 chitaristi ( 3 chitaristi + 1 bassist )

Link to comment
Share on other sites

Guest mkskcrew
Truap e foarte cunoscuta in anumite cercuri. Daca iti plac, incearca si Crisis de Fe, Saratoga , Saurom si Dark Moor.

 

Mai sunt trupe bune in Es, dar astia sunt mai cunoscuti/usor de gasit/apropiati ca stil

 

 

Aham , mie-mi plac foarte mult Mago de Oz ... Multumesc mult si pentru celelalte trupe :) !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.