www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Art Tube Mp Preamp - Impresii


Alex Buga

Recommended Posts

Salut.

Vreau sa conectez Strat-ul la calculator prin line in si vreau sa am un semnal clean foarte bun.

Momentan am un preamp home-made si un Digitech Hot Head fara true bypass, insa se simte nevoia de ceva mai bun.

 

Ideea e ca oscilez intre un M-Audio Fasttrack USB si Acest preamp.

 

Cum se comporta acest preamp in line-in ? Baga si fas ? Foloseste la ceva lampa aia sau e doar de design ?

Link to comment
Share on other sites

Salut Alex! Eu detin acest preamp si sunt foarte multumit de el , il folosesc mai mult ca si preamp si phantom power pentru microfon insa daca ai putina rabdare am sa imi scot stratul si am sa incerc sa iti pun o mostra cam cum ar suna stratul direct in preamp si line in.La bani acestia acea lampa nu cred ca face prea multe.Aici poti asculta cam cum suna preamp-ul folosit cu microfonul , e o inregistrare cu muzicuta. sper sa revin astazi sau daca nu , maine cu mostrele de strat.

Link to comment
Share on other sites

Alex uite mostrele care ti le-am promis: Fender stratocaster-> Tube MP->Line in computer , ce se aude e : open strings , cateva acorduri si cate un lick sau o gama , pe doza neck pana la minutul 1 , pe doza middle pana la 1 :15 si restul pe doza bridge.secundele de la inceput si ce mai e liniste prin inregistrare e zgomotul care il face preamp-ul(impreuna cu soundcard-ul) avand chitara conectata la el( mai nimic , zic eu).Sper sa te ajute la ceva.

 

TUBE_MP_SAMPLES.mp3

Link to comment
Share on other sites

Eu intrebam de modelul standard. se aude misto oricum. Din ce-am citit pe ZZSounds cica n-ar fi mare diverenta intre V3 si standard. Decat vu-metrul.

Sa vad ce bani am saptamana asta. Poate merg totusi pe M-Audio. Sper sa o mai gasesc ca mai aveau decat una in stoc cei de la AV Audiosys.

 

Mersi mult pentru demo :)

 

Le dau si prin Guitar Rig sa vad cum se aud :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.