www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Eurovision : Alexandra Badoi - Follow Me


Guest mateiutzu
 Share

Recommended Posts

Guest mateiutzu

Ce parere aveti despre piesa care a fost descalificata ?

 

"Printr-o regretabilã eroare, s-a produs o inversare între douã piese cu titluri identice, înscrise la preselecția concursului Eurovision 2008.

Piesele în cauzã sunt: „Follow Me", înscrisã în concurs de trupa VH2, care a obținut, în urma jurizãrii, 131,5 puncte, respectiv piesa „Follow Me", înscrisã în concurs de Alexandra Bãdoi, cu un punctaj final de 77 de puncte. La centralizarea rezultatelor, programul de ordonare a datelor a înscris automat în lista câºtigãtorilor piesa „Follow Me" a Alexandrei Bãdoi, pentru cã, alfabetic, numele ei era înaintea numelui trupei VH2.

La reverificarea manualã a rezultatelor, s-a constatat aceastã greºealã. Ne cerem scuze atât domnului Mihai Pocorschi ºi trupei VH2, cât ºi domniºoarei Alexandra Bãdoi pentru neplãcerile create.

Pentru cã am promis cã acest concurs va fi corect ºi transparent, vom publica, în cursul zilei de astãzi, punctajul final al tuturor pieselor intrate în concurs."

 

 

 

Interpret : Alexandra Badoi

Compozitie : Alexandra Badoi, Mircea Elisei, Matei Vladutescu

Orchestratie : Mircea Elisei, Matei Vladutescu

 

Link Youtube :

Alexandra_Badoi___Follow_Me.mp3

Link to comment
Share on other sites

O piesa care nu zice absolut nimic - decit ca fatuca mai bine cinta in romaneste, la pronuntia pe care o are in engleza.

Proasta.

Ca Eurovisionul.

O pierdere de vreme.

Link to comment
Share on other sites

Guest chitaristul_innascut

de multe ori iti dai seama repede la o melodie daca o canta niste romani... (sunt si trupe care chiar stiu engleza si in melodie , versurile, se aud fain)

 

nu-mi place deloc... e prea electronic :|

Link to comment
Share on other sites

Sincer, nu-mi place piesa... dar e perfecta pentru eurovision. Ca au castigat Lordi acum 2 ani a fost o intamplare care ma indoiesc sa se mai repete.

Link to comment
Share on other sites

Piesa suna cat se poate de banal. I se potrivea mai bine Luminitei Anghel. :)

 

La fiecare Eurovision este cate un scandal (legat de plagiat sau de punctaj). Poate face bine la mediatizare. Cui ii pasa?

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

foarte misto piesa pacat ca a fost descalificata ... dar cel mai mult imi place shine ... nu mai stiu cine o canta

Edited by arosulescu
Link to comment
Share on other sites

trebuie facut ceva mai putin comun, k sa patrunda la eurovision.. in primul rand vocea e foarte comuna si mai are si o engleza de te ti de ureki.. piesa nu are un punct culminant care sa te atraga, sa si lase un pic amprenta..

e aiurea topicul asta.. eu zic sa-ti faci publicitate in alta parte.. in curand apare si Morandi pe aici sa se planga k nu a fost acceptat la eurovision.. asta ar mai trebui..

Link to comment
Share on other sites

E buna pt Eurovizion :) sincer nu ma omor dupa stilul care il canta dar piesa e f oki problema e la voce, are voce dar canta prea lent pentru piesa facuta cu un ritm f alert si are probleme la dictia in engleza (Ex:pe youtube la 00:33)

 

PS: NU a fost descalificata din cate citesc eu acolo sa produs doar o eroare atat.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.