www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Trupa "go To Berlin"


Guest muskasflight
 Share

Recommended Posts

Guest muskasflight

"Go To Berlin" este o trupa din Bucuresti ce abordeaza stilul indie/rock. Au avut aparitii prin numeroase cluburi din underground-ul bucurestean si nu numai. Initial cunoscuti sub denumirea de Wig, si-au schimbat numele dupa aparitia lui Misha,noul vocal. Cu ajutorul lui Robert Enache(Lama, chitaristul trupei Firma) au scos si un demo pe care il puteti asculta pe www.myspace.com/gotoberlinofficial

Edited by muskasflight
Link to comment
Share on other sites

Am vazut Go To Berlin la Tvr chiar acu cateva minute si mi-a placut foarte tare! Si atitudine si piese si tot ce vrei! Foarte fain vocal,foarte fain chitarist ,parca tobarul nu e la fel de "implicat",ca sa zic asa.... Oricum,fain... Muncit,repetat,bravo!

Link to comment
Share on other sites

parca tobarul nu e la fel de "implicat",ca sa zic asa....

 

daca ti se pare ca tobarul nu e implicat, e pentru ca omul, cand e vorba de muzica, e al naibii de serios si concentrat.

Link to comment
Share on other sites

Ho,ca n-am vrut sa lovesc. Am zis ce s-a vazut la tv-ul meu. Asta,pan' la urma ma fereste de aia care zic de obicei ca trupa isi pune prietenii sa scrie cum ca....

 

So. Mie imi parea ca tobosarul e cu mintea in alta parte. Ca nu e la fel de "bagat" ca si ceilalti. N-am zis ca e slab sau ca nu's ce.

Link to comment
Share on other sites

Guest muskasflight

urmatorul va fi pe 14 februarie.nu stim inca unde...

peste cateva zile punem pe net si filmarea de la tvr.

paul- go to berlin

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Au renuntat la vocal acum vreo cateva luni. Ce sa zic... vocea lui Misha cam era in formare, dar in ultima vreme progresase mult, isi controla mai bine vocea, prinsese siguranta pe el, nu prea mai facea greseli. Imi placea sa ma duc sa-i ascult la cantari ptr ca de fiecare data erau mai buni, sunau mult mai bine (si asta nu e doar parerea mea). Binenteles ca nimeni nu este de neinlocuit, dar ascultandu-i acum, sunt convins ca au gresit cu schimbarea vocalului. Nu vreau sa fiu rau, dar cel de acum imi lasa impresia ca GoToBerlin a devenit o trupa banala care suna dragut normal si atat. Probabil ne uitam aici la inca o trupa care ar fi putut face ceva, dar care si-a dat singura in cap. Then again... who knows? Talent au.

Edited by fry
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.