www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O Intrebare Despre Jackson Kelly Ke3


Guest VreauLesPaulGratis

Recommended Posts

aja..deci...am shi yo o intrebare.....merita sa imi cumpar un Jackson KE3 Kelly ???? http://www.guitarshop.ro/produs.php?pid=153

 

Cam confuza exprimarea. Cum sa merite, sa ce? Da, e o chitara buna!!!

Datorita formei accesul la tastele superioare poate fi putin mai dificil (marturia unui fost posesor de kelly).

In rest isi face banii! :)

Edited by Dimitriyus
Link to comment
Share on other sites

tzin sa te contrazic putzin (no offence) dar i-am vazut live pe cei la Subcribe in Cluj si unu dintre chitaristi (Attila) canta pe niste piese cu un ESP Stephen Carpenter signature dar pe alte piese si cu un Fender Telecaster. Nu stiu daca ai ascultat trupa dar ei chiar canta un alternative/metal/hardcore. Deci cu un amp k lumea (ei aveau un Peavey 5150II) potzi canta metalcore si cu un Telecaster. Cumva ei is exceptzia care confirma regula :(

:)

 

 

:) bine punctat.

 

 

Daca merita.... normal ca merita dar pt ce o cumperi? Ce astepti de la ea? detalii... ca asa imi iau si eu telecaster ca sa cant metalcore :)

Link to comment
Share on other sites

Ca si chitara este o chitara foarte buna, doar ca nu este foarte versatila. Acum depinde ce stil vrei sa canti, daca ai nevoie de Floyd sau nu. Eu de exemplu as alege mai degraba o chitara cu o doza dubla si doua simple pentru ca imi ofera o varietate mai mare de tonuri.

 

@mega.deb chitara vine cu SD JB si Jazz, adica foarte bine.

Edited by Blackthorn
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.