www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Vintage LOOK


Susceptor
 Share

Recommended Posts

Guest p_aciulea

si io ii dadeam ban si pt limbaj si pt atitudine, care e fix aceea de om frustrat care se ia de lume si e tare in gura pe forumuri, iar in viata reala.....hai sa nu mai discutam ca imi iau si eu warn sau ban :)

 

PS nu imi place chitara si nici Korg-u :)

Edited by p_aciulea
Link to comment
Share on other sites

off topic: in atentia admin/moderatorului care i-a dat warn lui abuser... io ii dadeam BAN pt asa vocabular :):):)

 

just. ar fi mers lejer un ban. cred ca de asa useri se poate lipsi forumul (cel putin pentru o vreme).

Link to comment
Share on other sites

De ce oare? V-ati simtit putin atinsi in palarie toti nu? Multi dintre voi ati intra leger la categoria din care face parte si cel care m-a ofensat indirect.

benson nici mie nu-mi place chitara ta tatuata cu carioca ...

ce vreau eu sa sublinez: haideti sa discutam strict despre ce ne preocupa pe toti: chitara. Ne leaga ceva si ideea de forum este ideea de gasca virtuala.

Ca imi iau eu ban nu stiu cat ma afecteaza sincer, informatii sunt peste tot pe internet... Eu zic sa terminam cu animozitatile.Am trimis si un mesaj adminului si sper ca o sa se schimbe ceva. Nu sunt singurul care s-a plans de atitudinea userilor. Ce rost si-au avut posturile acelea jignitoare la adresa mea?

OK?

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

 

benson nici mie nu-mi place chitara ta tatuata cu carioca ...

 

 

 

chitara mea e tatuata in parte cu marker-ul permanent, in cealalta parte e "tunata" cu vopsea de masina, ambele operatiuni fiind facute cu mautza mea mica de copil retard, check my profile :)

 

nu ma intereseaza sincer daca iti place sau nu, si nu ma interesa nici macar daca ai fi fost femeie.

 

gris cu lapte rulez :)

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Stai linistit Benson, daca tie iti place e ok.

Ma gandeam numai ca daca ar fi sa o vinzi sa-ti iei una noua, iti va fi mai greu (asta daca nu vrei sa faci o mare colectie de "chitari"-chitare nu-mi place si gata :))

Link to comment
Share on other sites

Guest p_aciulea

stai tu linistit, ca prin cate am trecut cu chitara aia, nu o vand io asa usor. o am deja de aproape 4 ani, si nu ma despart de ea, nici daca imi iau un ESP de 1000 de coco. aia e de suflet :)

Link to comment
Share on other sites

exemple de prelucrare a instrumentelor in stil vintage sunt ,in primul rand seriile Tom Murphy de la gibson si modelele time machine(closet clasic si relic) de la fender custom shop,alt exemplu este si seria Antiquity de la Seymour Duncan,care a inventat un mod de a invechi magnetii si sarma de cupru,toate astea vin din MARKETING,de la cererea pentru ceva limitat,adica chitarile vechi,care din pacate au ajuns mai mult decat spunea cineva mai sus,in 93 un les paul din 59 era cam 25000 de coco,si in secret visam si eu la unul,am inceput sa strang bani,dar s-au dus pe altceva,acum,din pacate 100000 este cam suma minima pentru asa o chitara.Modelele reissue de la gibson,pe care le-am incercat in mai multe randuri,prin bunavointa firmei reprezentanta in austria si ungaria(am avut timp de o saptamana un les paul 59 reissue,in val de 6000 de euro),seamana doar de la mare distanta cu o chitara din vremea aceea,nici feelingul,nici sunetul nu sunt aceleasi,iar despre seria time machine de la fender,iar nu am nimik bun de spus,ca proprietar de 21 de ani al unui stratocaster din 1972,care deja e mult sub cele dinainte de 1965,asa ca ,beware sunt doar strategii de marketing.(totusi calitatea acestor modele este superioara modelelor de serie,dar cu ce pret?)

S-a mai vorbit pe acest topic,inainte de declaratiile aberante si pline de ura pe care le condamn in totalitate,despre chitari noi si glossy vs.chitari vechi si julite.Parerea mea,impartasita si de cativa cunoscuti de-ai mei,printre care si Andrew Mazurkiewicz,un nume destul de cunoscut ,care a fost lutierul lui Gary Moore in anii 80,iar acum are un atelier in viena,parerea mea,zic,este ca un instrument are nevoie de cativa ani pana sa-si dea drumul si sa inceapa sa cante

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.