www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Eu La Chitara Clasica


Guest PhenomenOn
 Share

Recommended Posts

Guest PhenomenOn

Ca tot e forum de chitara, de orice gen, am zis sa pun cateva melodii cu mine la chitara clasica....

fernando sor-andanta in do major,Bah-Bouree,Antonio Lauro- El Negrito

 

gerald tarmez-aries de son

Chiar daca sunt la liceul de muzica la sectia "chitara clasica" eu ma consider totusi unul de electrica...

Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn
foarte tare frate; si ai castigat??

 

Am luat premiul special, nush ce inseamna dar pot sa spun ca au dat premiile in ordinea asta: premiul III, premiul II, premiul I si apoi premiul special,

Multumesc mult pentru aprecieri :)

Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn
pey felicitari atunci ! bravo.. tine=o tot ashea;

 

:) :) :)

 

pey felicitari atunci ! bravo.. tine=o tot ashea; sa participi si la dalea pe electrica

 

Nush daca exista prea multe pe electrica in romania :(

Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn
bravos frate...tine-te cu burta pe carte si chitara si o sa dai linistea peste putin timp :)

 

Multumesc mult sunt pe studiu :)

 

Bravos! Ai zbarcit-o tu o tzara cu Lauro si ar mai fi cate ceva...da' o iesit pana la urma :) . Succes mai pe mai departe!!! Si vrem (vreau) sa mai auzim (sau vedem) din astea. Multa bafta!!!

 

Da, shtiu. E cea mai recenta melodie si putin studiata din cele patru melodii... Nu inteleg de ce, dar la clasica am emotii mult mai mari ca la electrica :(

Link to comment
Share on other sites

... Nu inteleg de ce, dar la clasica am emotii mult mai mari ca la electrica :)

 

Eu ma pierd mai repede la melodiile cu finger picking. Nu stiu de ce....ma simt mai sigur cand am pana in mana. Poate asta e si la tine.

Btw, great job !

Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn
Eu ma pierd mai repede la melodiile cu finger picking. Nu stiu de ce....ma simt mai sigur cand am pana in mana. Poate asta e si la tine.

Btw, great job !

 

Multumesc, si eu cu pana ma simt mai bine.

Link to comment
Share on other sites

Da, shtiu. E cea mai recenta melodie si putin studiata din cele patru melodii... Nu inteleg de ce, dar la clasica am emotii mult mai mari ca la electrica :)

 

Pai cum de ce ai emotii mai mari? Greselile se simt mult mai bine la chitara clasica, esti singur acolo pe scaun :)... e destul de greu sa o dregi cand o comitzi. Am io o sugestie , sa nu mi-o iei in nume de rau, daca se intampla sa gresesti, da-i inainte, nu te mai intoarce, nu va mai fi asa de saritor in ochi. Spor!

Link to comment
Share on other sites

Guest PhenomenOn
Pai cum de ce ai emotii mai mari? Greselile se simt mult mai bine la chitara clasica, esti singur acolo pe scaun :) ... e destul de greu sa o dregi cand o comitzi. Am io o sugestie , sa nu mi-o iei in nume de rau, daca se intampla sa gresesti, da-i inainte, nu te mai intoarce, nu va mai fi asa de saritor in ochi. Spor!

 

Eu incercam sa trec mai departe, dar greselile ma ametesc complet :).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.