www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

New Guy - Ajutor


Guest alex.mind
 Share

Recommended Posts

Guest alex.mind

Am incercat aici sa gasesc pe cineva care sa cunoasca diferenta (la nivel de echipament) dintre cele doua modele Zoom. Se pare ca nu am gasit...ori nu sunt, ori se abtin. In schimb, eu am reusit sa remarc anumite diferente pe care le-am trecut toate in acel thread. Nu vreau sa par disperat, dar nu am cum sa testez ceva sa vad daca imi place, la nivelul in care sunt, totul suna ok si singurul lucru de care ma pot lua este performanta. Daca tot am de gand sa dau atatia bani, vreau sa stiu ca am facut alegerea buna.

 

Pe un site (la care nu imi mai amintesc adresa), am citit ca impedanta minima acceptata unui input de chitara este de 1Mohm. Tot ce este mai mic de valoarea aceasta reprezinta o piedica pt. sunet si deci o alegere foarte proasta. Eu, fiind mai credul asa din fire, consider asadar sa aleg varianta G2, care indeplineste cerinta aceasta, care imi aduce si alte avantaje (carcasa metalica si toate celelalte bla-bla-uri), si nu ma incurca.

Link to comment
Share on other sites

Sunt de acord cu cei care zic ca cea mai buna alegere ar fi sa iti iei un amp de 10 15 W care are si un distors bunicel pe el.As recomanda un Vox Pathfinder, dupa parerea mea e cel mai bun sunet pe care il poti avea la 4 mil, adica e un sunt adevarat de VOX. Sar putea sa nu te multumeasca in materie de metal,are un sunet mai cald si mai vintage,dar eu cred ca totusi se poate, dar iti garantez ca dupa ce o sa folosesti curatul oferit de amp`ul asta o sa iti schimbi cateva pareri.Multa bafta!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.