www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O Copie Godin?


marcel
 Share

Recommended Posts

stie cineva, exista variante de Godin A6 sau ACS mai ieftine??..sunt firme care fac copii dupa asa ceva?...

 

ca si cum ai zice...fabrica de la colibasi construieste mercedesuri????faza ar fi cam asha..variante ieftine la chitarile astea chiar nu am auzit sa fie....din pacate...

Link to comment
Share on other sites

deci pt domnu care nu crede ca aia de la colibasi fac mertzane hai sa va povestesc o kestie:

 

se intampla prin 2003 cred,,, un amic de-al meu cumpara la un moment dat un hohner electroacustic (nr de serie complicata) as spune format de ovation, da vreo 18 mil sau 16 pe ea, deci destul. buun pana aici nik nou. peste 1-2-3 ani ma trazneste ideea sa imi iau si eu una si aflu cu stupoare:

 

chitara electroacustica hohner (arata a model f scump) era facuta in korea de o firma koreana special pt hohner intro editie relativ limitata. hohnerul nu producea insa acel produs, deoarece nu era in catalogul lor dar era sub licenta lor. deci iata ca se poate. ce e mai ciudat sau f ciudat este ca calitatea sculei era peste ce producea hohner. deci uite tata ca se poate. scuze maistre Marcel daca am fost putin pe langa...

Edited by danzefirelli
Link to comment
Share on other sites

multumesc fratilor pentru raspunsuri...si da..la colibasi de pot face mertzane...iti dai seama k e normal sa nu fie comparabile cu alea de la mama lor..btw. in china exista o firma care produce lamborghini ilegal...deci ptr bani se poate face orice oriunde. sigue k daca vreau o chitara mai ieftina..inseamna si una mai proasta...

Link to comment
Share on other sites

am citit ceva posturi pe forumul utilizatorilor de parker in care unii baieti, care au si cate 5-12 parker-uri, care mai de care mai scumpe, lauda excesiv un parker ieftin facut in Koreea (pm20) in comparatie chiar cu nitefly sau mojo. ma rog, nu in sensul ca e mai buna la toate capitolele dar e mai versatila si super playable cu un raport excelent calitate/pret

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

marcele> dai o bere! nu e chiar identica dar e mahon

uite aici> http://cgi.ebay.co.uk/Godin-style-Electric...5QQcmdZViewItem

nu e tocmai ieftina dar o trimite si in romania. 189 gbp plus transport in ro 30gbp = 229gbp = 1100 ron. nu platesti taxe vamale sau tva.

 

post-5381-1199820352_thumb.jpg

Edited by kapak
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.