www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

caut profesor


Sebi Jack
 Share

Recommended Posts

stie cineva un prof bun care sa ma invete ce vor muschii de la degetele mele? mai multe detalii despre manolovici si cum decurg sedintele cu el.

sunt deschis la orice sugestie.

 

PS nu sunt incepator...am vreo 3 4 ani de chitara. mai are rost sa caut profesor sau sa continui sa invat singur.

Link to comment
Share on other sites

da. vreau sa invat blues acustic si electric. rock classic hard rock...cam asa ceva

chestii care-mi plac mult: ca blues:buddy guy john mayall hendrix srv bb king albert king albert collins robben ford muddy waters john lee hooker robin barret eric clapton johnny winter ...midnight express cyfer's sin baicea blues band ride on lone star... :) ca rock:lynyrd skynyrd allman bros doors guns dire straits jethro tull led zeppelin deep purple pink floyd sabbath ac dc metallica zakk wylde(black label society) etc...

asta asa...in mare :):) chiar cred ca pot sa invat mai repede si mai bine cu un profesor. cine are vreo idee.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

stie cineva un prof bun care sa ma invete ce vor muschii de la degetele mele? mai multe detalii despre manolovici si cum decurg sedintele cu el.

sunt deschis la orice sugestie.

 

PS nu sunt incepator...am vreo 3 4 ani de chitara. mai are rost sa caut profesor sau sa continui sa invat singur.

 

există un foarte bun chitarist şi profesor, în Bucureşti : Mălin Cristache 0722871037 !

Link to comment
Share on other sites

există un foarte bun chitarist şi profesor, în Bucureşti : Mălin Cristache 0722871037 !

Il cunosc de multa vreme pe Malin, de vreo 20 de ani, imi este prieten foarte bun .. dar .. dincolo de asta pot sa spun ca este un chitarist foarte bun si iata ma bucur sa aud acum, si un profesor bun ... eu nu am facut lectii cu el ... dar am invatat multe lucruri despre muzica, mai ales pe vremea cand cantam impreuna. Il recomand si eu cu multa caldura celor care vor sa invete ceva ... abordeaza multe stiluri de muzica .. de la clasica, jazz, rock pana la folclor romanesc sau international ... Malin este si un foarte bun bouzouki-st. A fost pasionat intr-o vreme de scrierea unei metode de invatat chitara. Este un tip cu multa cultura muzicala si foarte deschis catre genurile muzicale ... Nu stiu cat de liber este pentru lectii acum si nici ce preturi abordeaza ... dar daca sunteti curiosi puneti mana pe telefon.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.