www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Puteti Sa-mi Dati Niste Sfaturi De Bass?


Guest Tomy Fingers
 Share

Recommended Posts

Guest Tomy Fingers

Hello, sunt un chitarist la solo si ritm, intr-un an am invatat multe, am exersat minim 2 ore in fiecare zi, desi pot spune ca sunt un NOOB inca :) . Dar vreau sa trec la bass. Puteti sa-mi dati sfaturi cum sa-mi aleg un bass si cum s-o folosesc asa cum trebiue?

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga
Hello, sunt un chitarist la solo si ritm, intr-un an am invatat multe, am exersat minim 2 ore in fiecare zi, desi pot spune ca sunt un NOOB inca :) . Dar vreau sa trec la bass. Puteti sa-mi dati sfaturi cum sa-mi aleg un bass si cum s-o folosesc asa cum trebiue?

 

Te-as sfatui sa-ti iei pt inceput un bass usor de cantat si mai ieftin, asa, poate un Ibanez din seria SR sau GSR cum ar fi acesta. Avantajul e ca are gatul mai ingust si trecerea de la chitara la bass e mai usoara.

Cum sa folosesti chitara bass? E destul de simplu: o pui dupa gat si canti la ea :).

Incearca sa acompaniezi "dupa ureche" piesele preferate, ca sa capeti "feel"-ul de bass, care e cu totul altul decat cel de chitara... Cam asa, eu ce sa spun? Fiecare are metodele lui!

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.