www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cablu Monster Bass


DeatH
 Share

Recommended Posts

Nume echipament - Monster Bass instrument cable, 21 ft ( cca. 7m )

Pret - 50$ de pe Musician's Friend

Cumparat de la - Musician's friend

Caracteristici - Cablu de instrument, special pentru bass. Este mai gros decat cablurile obisnuite, dar in acelasi timp foarte flexibil. Are o mufa normala si una la ungi drept, ambele sigilate, cu conectori auriti. Este construit solid si cred ca va tine mult timp.

Cum suna - Suna foarte bine. La bass un cablu bun este foarte important, deoarece acesta poate face diferenta intre a te auzi sau nu. Majoritatea cablurilor ieftine/mediocre de pe piata au acea tendinta de a taia low end-ul, dar la asta nu am avut probleme, ba dimpotriva, are foarte mult low end ( un pic cam mult low end dar nu ma plang ). Are o dinamica imbunatatita, se simt armonicele mult mai bine. "Problema" este ca are tendinta de a taia putin din inalte, sau poate nu se simt din cauza low end-ului pronuntat, dar din nou nu ma plang ( nu ma prea impac eu cu inaltele, he he he )

Parti bune/parti rele - parti bune: este foarte bine construit, flexibil, rezistent; nu taie joasele, nu mananca armonicele naturale ale bassului; / partie rele: taie putin din inalte; la categoria sunet e ceva genul "ori iti place, ori nu" ( mie mi-a placut ) :)

Impresie generala - este un cablu profesional, dar nu foarte scump; fata de un cablu normal face o diferenta enorma la sunet, pur si simplu simti din prima schimbarea; desi nu este braided, este rezistent, pastrandu-si insa flexibilitatea;pana de curand era greu de obtinut in Europa, dar am vazut ca thomann au inceput sa le aduca, ceea ce e bine.

 

Nota finala 9,5/10

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.