www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Internet Buying


Guest mishu13

Recommended Posts

Guest mishu13

Am vazut pe celebrul site www.thomann.de si niste produse foarte ieftine (de genul pedala de distorse Behringer la 10 euro). Stiu ca nu snt foarte calitative, dar mie imi trebuie ceva cat de cat pentru inceput, mai ales ca nu cant extraordinar de mult timp la chitara. Este un site serios? SI mai ales cum se face comanda?

Ii rog pe cei care au mai "profitat" de acest site sa isi dea cu parerea :)

 

Multumesc Mult

Link to comment
Share on other sites

dude......... serios acum decat sa dai cat o fi pe un distors digital mai bine mai strangi cureaua si iti iei ceva analog din prima. Crede-ma ca e muuuuuuuuuuuuult peste :) eu am avut noroc ca erau reduceri la pedala mea.... acuma nu prea mai sunt; dar orice distors analog merita banii in plus fata de unul digital; daca in schimb vrei multe efecte si nu ai bani, decat sa-ti iei pedale de la behringer, mai bine iti iei procesor si ai di tati si suna tot asa, daca nu nitel mai bine.... te-as sfatui (din auzite, ca nu am apucat sa incerc) sa te uiti si la danelectro, ca din cate am inteles au raport calitate-pret mult mai bun decat behringer.

 

ori un boss ds-1, ori daca vrei un line6 uber metal (care-i tot digital, da-i line6 :) ), ori orice analog, ca vei avea o experienta mult mai placuta a sunetului si te va impinge sa lucrezi mai mult; nu te pripi la ofertele sclipitoare care sar in ochi, dar nici la toate firmele mari care mai pun niste bani si pt nume; cel mai bine daca poti sa incerci, sa faci o comparatie intre o pedala behringer si ceva analog sa vezi tu diferenta :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.