www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Peavey 100 Series Model 212 Classic


Guest kozo

Recommended Posts

am vazut un amp peavey 100 series model 212 classic. e mai vechi, cred ca are cativa ani. tipul il da la 100 de euro. m-ar interesa daca cunoste cineva, ce putere are?cat e de bun? merita? am nevoie de ajutor pana luni :) va roooog :|

Edited by kozo
Link to comment
Share on other sites

Guest Morgan

1. foloseste si tu google

2. daca se termina in 212 inseamna ca are 2 difuzoare de 12", ceea ce inseamna ca ar trebui sa aiba peste 50w zic eu. la 100 eu suna bine, chiar prea bine.

Link to comment
Share on other sites

am vazut un amp peavey 100 series model 212 classic. e mai vechi, cred ca are cativa ani. tipul il da la 100 de euro. m-ar interesa daca cunoste cineva, ce putere are?cat e de bun? merita? am nevoie de ajutor pana luni :) va roooog :|

 

 

uite un link aici, sper ca am nimerit bine modelul

http://reviews.harmony-central.com/reviews...lassic+212/10/1

 

daca nu-i acelasi model cauta si tu pe harmony-central ca au o groaza de reiew-uri la peavy...

poate pui niste poze sa vedem si noi...si sa ne spui parerea ta personala.

bafta la cumparaturi :)

 

 

later edit: sau s-ar putea sa fie asta

http://reviews.harmony-central.com/reviews...lassic+100/10/1

nu stiu exact...acum vezi si tu care ii...

p.s. nu uita de poze :)

Edited by Les7
Link to comment
Share on other sites

ala sigur nu e, deoarece classic 100 e head, si ce zice el e sigur combo (ca sa nu mai vorbim ca ala e full-tube, si la banii astia n-are sanse sa fie)

 

pai atunci n-o fii corect numele, io i-am dat linkurile la review-uri ptr peavey cu un nume cat mai apropiat de ce o zi el...

"peavey 100 series" nu am gasit...dar poate gaseste el vre-unu.

anyway...is interesat de cum arata...ar fii fain sa puna niste poze :)

Link to comment
Share on other sites

am vazut un amp peavey 100 series model 212 classic. e mai vechi, cred ca are cativa ani. tipul il da la 100 de euro. m-ar interesa daca cunoste cineva, ce putere are?cat e de bun? merita? am nevoie de ajutor pana luni :) va roooog :|

OK, deci uite care e treaba: aceasta scula este absolut de porc, si ar trebui evitata cu orice pret!. ACUM ZI UNDE IL GASESC, DA NUMARUL!!! :):(B) ......

Seriously now, fii atent: as lua aceasta scula si CU OCHII INCHISI!! cred ca ti-am zis destul........ Am avut DOUA la vremea mea, desi ale mele aveau "scorpioane", nu Eminence...... (cintam in cover band, orice de la U2 la Ozzy, bineinteles cu efectele necesare, dar amp-ul isi facea treaba lui)

Daca aveam banu' in buzunar si era tirgul meu, ma duceam sa il iau IN SEARA ASTA.

You just can't go wrong with it -- in special la pretul asta!.

Succes! :)

Link to comment
Share on other sites

OK, deci uite care e treaba: aceasta scula este absolut de porc, si ar trebui evitata cu orice pret!. ACUM ZI UNDE IL GASESC, DA NUMARUL!!! :):):( ......Seriously now, fii atent: as lua aceasta scula si CU OCHII INCHISI!! cred ca ti-am zis destul........ Am avut DOUA la vremea mea, desi ale mele aveau "scorpioane", nu Eminence...... (cintam in cover band, orice de la U2 la Ozzy, bineinteles cu efectele necesare, dar amp-ul isi facea treaba lui) Daca aveam banu' in buzunar si era tirgul meu, ma duceam sa il iau IN SEARA ASTA.You just can't go wrong with it -- in special la pretul asta!.Succes! :)
;)) multumesc mult....il vinde cineva care il folosea sa cante la nunti dar de ceva vreme nu a mai fost folosit.oricum l-am probat si merge:D....mda...cam jenant...asa este destul de vechi dar arata bine...il iau.
uite un link aici, sper ca am nimerit bine modelul http://reviews.harmony-central.com/reviews...lassic+212/10/1daca nu-i acelasi model cauta si tu pe harmony-central ca au o groaza de reiew-uri la peavy...poate pui niste poze sa vedem si noi...si sa ne spui parerea ta personala.bafta la cumparaturi :1st: later edit: sau s-ar putea sa fie asta http://reviews.harmony-central.com/reviews...lassic+100/10/1nu stiu exact...acum vezi si tu care ii...p.s. nu uita de poze B)
iti multumesc mult de ajutor...nu ma asteptam sa posteze cineva asa de repede.pai atunci o sa il cumpar.poate o sa pun dupaia niste poze.momentan nu am
ala sigur nu e, deoarece classic 100 e head, si ce zice el e sigur combo (ca sa nu mai vorbim ca ala e full-tube, si la banii astia n-are sanse sa fie)
sincer is un incepator.am inceput "cantatul" la chitara doar de 6 luni, fara profesor.asta ar fi primul meu amplificator. nu ma pricep.a fost folosit la nunti, canta cineva la chitara. are 2 difuzoare, 4 intrari din cate am vazut eu si nu mai stiu ce pe acolo. din cate mi-ati spus merita sa il iau. si o sa il iau.poate o sa pun dupaia niste poze. mersi mult mult de sfaturi posturi. va multumesc la toti.
Link to comment
Share on other sites

am cumparat amplificatorul...este din seriile VT, model 212. este pe lampi din cate am inteles, e mai vechi.de mers merge, are ca doua neoane mici in spate(fender). o sa pun si poze dupa cum am promis, numai sa gasesc pe cineva care are un aparat ca eu nu am.multumesc inca o data de sfaturi.

Edited by kozo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.