www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Tab-uri Negura Bunget


ALEKS
 Share

Recommended Posts

Ma intreb, oare sunt publice tab-urile celor de la Negura Bunget? M-ar interesa "Vremea Locului Sortit" sau "In Zvacnirea Apusului". Mentionez ca nu sunt fan al stilului Black (daca nu acesta este stilul pe care-l adopta, va rog corectati-ma) dar imi place orchestratia pe care o au cei din Negura Bunget.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ma ,taburi am cautat eu o seara intreaga..nu se gasesc..dar daca ai gasi ar fi degeaba..gandeste-te ce armonie au ei..greu de reprodus..desi sunt o formatie de renume(au ajuns si canadienii sa vb de ei..!nu numai europenii) taburile de calitate intarzie sa apara..oricum.. ascultati-i mereu ca merita!sunt noste tipi super destepti cu facultati care se ocupa de studii ale limbilor moarte..(teologie) si istorii..faze d-astea..super destepti si cu un mesaj foarte adevarat.ei promoveaza vechea cultura dacica..!downlodati videoclipul lor..se merita!

Link to comment
Share on other sites

prowler Posted Yesterday, 10:24 PM

are mai multe videoclipe biggrin.gif

 

 

pai si cam cate..fara vazduh au mai scos ceva

hm?spune ca vad ca esti infoermat..

 

daca imi gasesti inca unu io-ti dau o bere..

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

am mai vazut io unul la rockzone odata... dar sa mor de stiu cum se numeste. era un videoclip simplut. adik erau ei care cantau si aveau un fundal gri sau ceva

Link to comment
Share on other sites

Probabil era o inregistrare din concert!aia da!alea-s destule!da chestii elaborate cum e videoclipu de la vazduh..n-au mai scos..cam multe offtopicuri

Link to comment
Share on other sites

eu sunt chitaristul, multumesc pentru aprecieri; poate era mai bine sa postezi pe threadu pandrea de pe tonomat :)

 

boba, nu's chiar asa informat ...am fost la ultimul concert, in viking, unde au fost proiectii video, pare-mi-se de pe noul dvd... si au fost vro 2-3 videoclipe daca tin bine minte

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest Magnitude

Da intradevar cei de la negura creeaza acel sunet 'ambiental' gen Burzum, cat despre tab-uri incerca www.rockmagic.com dar iti recomand calduros sa intri pe www.barock.ro si sa cauti linkurile pentru taburi.Acolo gasesti aproape orice vrei!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest MrJackson

La melodie nu ma bag, dar versurile sunt toate pe booklet-urile de la CD-uri (deh, cine cumpara originale, are...)

Link to comment
Share on other sites

Guest MrJackson

Uite m-am uitat acuma pe cd. Ai dreptate... nu sunt versurile. Mea culpa, am facut confuzie cu alt album ca eu mi le-am cumparat la 3-pack.

Edited by MrJackson
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

M-as incumeta sa fac o incercare de a transcrie melodia I de pe 'n Crugu Bradului... dar nu garantez ca o sa iasa mare brinza... :) :) Am doar anumite bucatele transcrise, si totusi sunt dupa ureche - ce-i drept, nu se aude prea bine cum sunt atatea chitari care se combina atat de armonios... Dar... incercarea moarte n-are. Macar daca suna prost sa nu ma injurati atat - incerc si eu... :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.