www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[amplificator] Laboga Mr. Hector Duo Master


Killahead
 Share

Recommended Posts

Am cantat pe foarte multe ampuri, chiar daca am avut in total "doar" 7 pana acum. Asta nu e rau, arata ca am ales cu grija pe ce dau banii, chiar nu-mi convine (si cred ca nimanui) sa dau banii pe prostii...

De cand cant cu italienii I Gabbiani nu am prea avut nevoie de amp propriu ca sa cant live, ori merg direct in mixer (are si asta avantaje), ori ma folosesc de ce e pe scena, deci apelez la sculele organizatorilor (ex. Marshall, Engl sau mai nou Kustom, etc.)

Nu zic, mi-ar fi placut si mie un Rivera sau Soldano, dar la banii aia imi iau deja jumate de masina.

 

Eu am vrut un amp pe care sa pot canta orice, de la Blues pana la Metal extrem, asta in cazul in care ma apuc iar de Death Metal (chiar ar fi misto, jur!). Am discutat in primavara despre ideile mele de sound cu Mircea "Mibu" Bunea si mi-a povestit despre ampurile Laboga. El nu numai ca le cunoaste, dar le si distribuie oficial in Romania. Atat despre asta, nu vreau sa fac reclama, dar e bine de stiut ca e vorba de marfa adevarata, cu garantie, service si toate celelalte.

Ok, cablurile Laboga le stiam, dar ampuri? M-am convins insa ca sunt ce caut cand am vazut cine sunt endorseri Laboga: Jeff Waters de la Annihilator, Behemoth sau chiar al nostru Horea Crisovan.

 

Saptamana trecuta l-am primit: este cea mai buna investitie a mea in materie de ampuri. Cele mai importante features sunt printre altele switchurile care au mare influenta asupra mediilor, cel de comutare de la 100w la 50w (in sfarsit pot sa am un ton cool fara sa sparg peretii), comutatorul Tube/Diode (redresarea tensiunii de alimentare) sau iesirea optionala cu Speaker Simulation.

 

Stiu ca e o investitie importanta, dar ca sa ai ceva trebuie sa si dai ceva in schimb. Am dat bani, am TON. E ok asa.

 

The facts:

 

- Nume echipament - Laboga Mr. Hector Duo Master (2007). Seria e scrisa de mana!

- De la cine / De unde a fost cumparat - urmascapaturma guitar shop (Mircea Bunea)

- Caracteristici - am specificat mai sus

- Cum suna / Cum se comporta - suna asa cum astept eu sa sune un amp adevarat, nu-ti acopera greselile, dar te "scoate" bine de tot daca il stapanesti. Clean incredibil, distorsiune high-gain, exact ce imi trebuie

- Parti bune / Parti rele - bune: soundul clar si "cinstit" / rele: nu poate fi vorba despre asa ceva

- Impresie generala - Mr. Hector, you rock!

 

 

Urmascapaturma Guitar Shop: http://www.urmascapaturma.ro

Contact: mibu@rdslink.ro

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.