www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Procesoare


TiTi
 Share

Recommended Posts

Zoom 707 II are sampling rate la 31.ceva khz iar zoom G1x are la 96khz.

Frecventa asta de esantionare este importanta la recrearea sunetului cat mai aproape de cel original.

Pe langa asta mai este si numarul de nivele d cuantizare unde este aceeasi chestie .. cu cat mia mare cu atat mai bine. si atunci

 

 

__________________ 707 II ____________________ G1x

 

Sampling rate ______31.25kHz__________________ 96kHz

a/d conversion ______ 20bit _____________________ 24bit (16*numarul de nivele de la 707)

 

pret________________650 ______________________ 350

 

Imi dau seama k 707 are o carca de efecte si alte detalii dar dintre ele la calitatea sunetului din detaliile tehnice G1x sta mai bine. Presupunand ca pretul nu ar conta .... de care ar trebui sa-mi iau?

Edited by not_so_special
Link to comment
Share on other sites

Oricat as detesta eu procesoru ala, platforma de 505 a cam facut istorie, cel putin in randul chitaristilor romani incepatori. Era intr-o vreme cel mai ieftin procesor, si multi au inceput cu el. De-aia o forteaza cat mai mult, dar eu unu nu m-as atinge de nimic din seria aia de zoom-uri (505, 606, 707)

Link to comment
Share on other sites

Oricat as detesta eu procesoru ala, platforma de 505 a cam facut istorie, cel putin in randul chitaristilor romani incepatori. Era intr-o vreme cel mai ieftin procesor, si multi au inceput cu el. De-aia o forteaza cat mai mult, dar eu unu nu m-as atinge de nimic din seria aia de zoom-uri (505, 606, 707)

 

De-aia o sa sunam inca 10 ani de acuma tot foarte prost....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.