www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Strat Masters


Victor
 Share

Recommended Posts

Va recomand cu cea mai mare placere documentarul Strat Masters. Sunt 2 dvd-uri in care se prezinta istoria si unii din cei mai influenti chitaristi care au folosit sau folosesc Stratocasterul. Printre cei care apar pe dvd se numara Jeff Beck, Mark Knopfler, Chris Rea, Rory Gallagher, Albert Lee, Seymour Duncan si multi altii. Mi se pare ca este un "must-have" pentru orice chitarist pasionat. Costa vreo 22 de lire si e produs de o firma din UK. Cateva secvente gasiti aici, si aici poate fi cumparat.

Singurul mare minus pe care il pot observa este absenta catorva nume mari legate de Stratocaster: Clapton, Malmsteen sau Eric Johnson. In rest este foarte bine documentat si bine realizat.

Aici gasiti si un review pe pagina lui Mark Knopfler.

Astept pareri de la pasionatii de Fender. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Ooo da :) Fender ... din pacate nivelul de trai al romanilor nu ne permite nici sa visam la asa ceva ... ma rog .... am exagerat cu visul :) la fel si cu Gibson :( ... of of of :)

Link to comment
Share on other sites

Ooo da :) Fender ... din pacate nivelul de trai al romanilor nu ne permite nici sa visam la asa ceva ... ma rog .... am exagerat cu visul :) la fel si cu Gibson :( ... of of of :)

 

Fenderul mi se pare mult mai affordable pentru romani decat Gibsonul. Adica poti gasi un strat Mexico onorabil pe la 500E, insa un Gibson sun 1000 nu gasesti. Insa filmul asta este o lectie de istorie contemporana. B) Eu l-am primit insa m-am convins ca face toti banii. Adica daca nu il primeam il cumparam.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.