www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Van Halen - Eruption


Guest Distorsed

Recommended Posts

Guest Distorsed
nu inteleg ce treaba ai tu cu baiatu' asta...te iei cu cineva la intrecere??...singurul cu care ar trebui sa te intreci eshti TU!...succes..si baga studiu mai departe...

 

Multumesc mult pentru urare...insa intreb deoarece si eu exersez cam 1 ora pe zi ( in utima vreme si mai mult ) si am vrut sa fac o comparatie, atata tot

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa fiu spargatorul de mituri si nici sa carcotesc, insa cred ca baiatul asta e inca destul de departe de "adevar". Cu siguranta canta doar de putin timp, nu "vibreaza" inca deloc. Vreau sa spun ca el canta exact ce a invatat dintr-un tab sau ce a descifrat el din piesa dupa ureche - asta in cel mai bun caz!

 

Nu este cazul sa te descurajezi, trust me! Si nici nu cred ca e necesar ca cineva sa invete pe de rost "Eruption", decat in cazul in care chiar e fan EVH si chiar si-a propus asta. "Mana" ti-o faci cu alte chestii, mult mai domoale :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Distorsed
Nu vreau sa fiu spargatorul de mituri si nici sa carcotesc, insa cred ca baiatul asta e inca destul de departe de "adevar". Cu siguranta canta doar de putin timp, nu "vibreaza" inca deloc. Vreau sa spun ca el canta exact ce a invatat dintr-un tab sau ce a descifrat el din piesa dupa ureche - asta in cel mai bun caz!

 

Nu este cazul sa te descurajezi, trust me! Si nici nu cred ca e necesar ca cineva sa invete pe de rost "Eruption", decat in cazul in care chiar e fan EVH si chiar si-a propus asta. "Mana" ti-o faci cu alte chestii, mult mai domoale :)

 

 

Asa deci...ok..multumesc...numai ca tehnic vorbind, tipu asta e mai bun ( sau mi se pare ) decat alti chitaristi care canta de 4..5 ani?, desi sincer si eu ma indoiesc ca ar spune adevarul.

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=-0lV9TPR5fs

 

Tipul asta sustine ca are un an de chitara si canta o ora pe zi...mie sincer mi se pare incredibil, voi ce credeti?...adica e o melodie care dupa un an de chitara ar trebui sa poata fi cantata de orice chitarist?, intreb asta deoarece nu o pot canta si ma pune pe ganduri...

La cit de RAU cinta, nu ma indoiesc nici eu ca ar avea mai mult de un an de "studiu".......faza este complet de porc, cinta material (note) gresit, si interpreteaza prost. Acestea fiind zise, nu fi surprins, pentru ca nu e cine stie ce... in ziua de azi, poti sa te arunci la multe cind esti expus la genul si cantitatea de informatie cu care sintem asaltati tot timpul, ca sa nu mentionez disponibilitatea sculelor, etc. - uita-te la ce chitara dichisita are (eu m-am chinuit multi ani cu "visle", pe la inceput).

Si, ca sa nu fiu ipocrit, ca urasc asa ceva, trebuie sa recunosc ca nici eu nu puteam sa cint Eruption (nici macar cit baiatul asta) dupa primul an de zdranganit la chitara :) . ...............(desigur, printre altele, Eruption inca nu aparuse la momentul respectiv, :) ).

Nu te pierde cu firea, mestere, ci tine steagu' sus si studiaza, ca o sa-ti iasa pina la urma, it's no big deal....... :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.