www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Memoral Motzu Pittis


Sweetdeeds
 Share

Recommended Posts

Guest fenderstrfat

Mare pacat. Ne pierdem valorile asa este. Pacat ca unii dintre noi gasesc acest topic un prilej sa dea cu pietre in altii. Cand toti cei care am scris pe acest topic vom avea toti laolalta cultura lui Paunescu atunci sa mai vorbim. Omul acela este poate o mizerie ca politician si poate si ca om in viata de zi cu zi. Insa ca poet, ca om de cultura este un GENIU. Este cred cel mai mare poet roman inca in viata. Arta va ramane dupa el ca de altfel dupa orice artist in parte. In nici un cazul faptul ca l-a pupat in cur pe ceausescu la un moment dat. Maine poimaine o sa moara si Paunescu. Sa vedeti atunci forum inchinat lui unde lumea il va plange la fel ca pe regretatul Florian Pittis.

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga
Mare pacat. Ne pierdem valorile asa este. Pacat ca unii dintre noi gasesc acest topic un prilej sa dea cu pietre in altii. Cand toti cei care am scris pe acest topic vom avea toti laolalta cultura lui Paunescu atunci sa mai vorbim. Omul acela este poate o mizerie ca politician si poate si ca om in viata de zi cu zi. Insa ca poet, ca om de cultura este un GENIU. Este cred cel mai mare poet roman inca in viata. Arta va ramane dupa el ca de altfel dupa orice artist in parte. In nici un cazul faptul ca l-a pupat in cur pe ceausescu la un moment dat. Maine poimaine o sa moara si Paunescu. Sa vedeti atunci forum inchinat lui unde lumea il va plange la fel ca pe regretatul Florian Pittis.

 

Poate ai dreptate si e un geniu, nu este de caderea mea si poate nici a ta de a aprecia acest lucru. Acest lucru insa nu are relevanta aici. Relevant este faptul ca peste capetele celor ce au murit pentru libertatea ta in 1989 si peste capetele celor ca Pittis, care au incercat sa aduca o farama de libertate in inchisoarea lui Ceausescu (stiu ce vorbesc, am trait 27 de ani in Romania, dintre care majoritatea sub Ceausescu) vine un escroc (vorbim de OMUL, nu de culturnicul Paunescu) si isi lasa balele cu orice prilej care i se ofera. Ar fi avut sansa sa taca din gura si sa-si mai spele din mizerie!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.