www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mai Exista Fani Bon Jovi?


Guest BonJoviRo
 Share

Recommended Posts

Guest BonJoviRo
ca e cam acelasi gen, dar...pantera canta mai non-comercial si mai tare :)

 

LOL ...nu mi se pare.

 

Pentru multi tot ce este balada rock este comerical :)

 

Nu se compara pantera cu bon jovi la nici un capitol... de la vocal... la chitarist... etc...

 

Daca faci o comparatie statistica la orice capitol va fi evident.

 

aaa dar Bon Jovi conduce pentru ca este comercial nu? :)

 

chiar nu stiu... dar cate concerte a avut pantera pe wembley?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Guest alleena_t

fiecare are dreptul sa se exprime liber in ceea ce priveste gusturile muzicale. asa cum fiecare este liber sa nu ii bage in seama pe cei care tin neaparat sa faca misto. de 14 ani m-am obisnuit sa se faca misto de mine pe tema bon jovi. de ce?! pt ca oamenii vor neaparat sa braveze. ca dai impresia ca esti "prea soft" dc accepti ca iti place bon jovi. asa...si?! de ce trebuie sa ne putem o masca?!? adica...ce e asa rau ca iubesc bon jovi, iar alte trupe preferate sunt alice cooper, whitesnake, kiss, rammstein?

iubesc bon jovi din primul moment cand i-am auzit. consider ca oamenii pot demonstra si singuri cat de capabili sunt, ca au o atitudine mai mult decat profesionista fata de cei in fata carora canta, asa ca nu o sa ma transform in avocatul lor...

ideea e: cand se termina negocierile? cand si unde canta? e clar ca indiferent cand (e posibil sa fie in perioada licentei, dar nu conteaza) si cat ar costa (ai mei stiu ce inseamna bj pt mine) o sa fiu acolo, in primul rand!

 

long live rock'n'roll!!!!!

si evident BON JOVI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Cand eram putin mai tanar ,fan Pantera Sepultura Vai stiu eu mai ce, faceam si eu comparatii de genul ca Sambora e motanel in comparatie cu alti ghitaristi care canta mai tehnic.

Prosti.

Sambora e ghitaristul lui Bon Jovi si daca nu era un ghitarist complet nu ajungea trupa asta unde a ajuns.

Asta e valabil si la ceilalti membri.In State nu ajungi in showbis daca nu e ceva de capul tau.

Baietii astia au avut ceva de aratat si se pare ca mai au.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest goodmusicmaniac

... prea multa liniste.... unde este comunitatea Bon Jovi din Romania?

 

... o trupa de senzatie in anii 80 si 90.... nu se poate uita asa usor

 

mai ales ..iata ca rezista si in 2007... ultimul album a debut #1 in topul Billboard....

 

asta da performanta notabila....

 

dar in Romania se aude ceva?

[/quo

Bon Jovi e una din cele mai mari trupe rock la ora actuala :) Am si eu o rugaminte. Stie cineva e sigur ca Bon Jovi o sa vina in Romania sau e doar un zvon? Eu nu mai stiu ce sa cred. Pe site-ul lor oficial la datele turneului nu apar si cele din iulie luna n care se spune ca vin la Bucuresti. Sper sa fie adevarat. De foarte multi ani vreau sa-i vad in concert.

 

Bon Jovi rocks!!!!!!!!!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

bon jovi este o trupa excelenta ,recognoscibila si foarte populara. normal ,exista trupe mai bune ca bon jovi ,insa pentru contributia lor la ce inseamna show si muzica buna merita mult respect.

domnii care il contesta pe sambora ar tb sa cante cu chitara ca el...unde mai pui ca ritchie canta excelent si cu vocea si piesele bon jovi sunt compuse de el impreuna cu john.

in alta ordine de idei,e deplasat sa faci comparatii cu trupa consacrata ca si trupa de metal doar de dragul de a sustine ca bon jovi e pt fetitze si metalul e pentru barbatii adevarati.eu recunosc sensibilitatea si temele de dragoste ale pieselor ca pe o tema general valabila si poate necesara si a afirma ca metalul este singura cale doar ca sa "te aprecieze baietii" nu e tocmai potrivit.

pe de alta parte,ce zice dumi de aur e corect.pacat ca e banat si nu poate sa ne inflameze nitel:))

asadar.pantera e una si e misto si bon jovi e altceva si mie imi place.

pace

Link to comment
Share on other sites

Guest goodmusicmaniac
bon jovi este o trupa excelenta ,recognoscibila si foarte populara. normal ,exista trupe mai bune ca bon jovi ,insa pentru contributia lor la ce inseamna show si muzica buna merita mult respect.

domnii care il contesta pe sambora ar tb sa cante cu chitara ca el...unde mai pui ca ritchie canta excelent si cu vocea si piesele bon jovi sunt compuse de el impreuna cu john.

in alta ordine de idei,e deplasat sa faci comparatii cu trupa consacrata ca si trupa de metal doar de dragul de a sustine ca bon jovi e pt fetitze si metalul e pentru barbatii adevarati.eu recunosc sensibilitatea si temele de dragoste ale pieselor ca pe o tema general valabila si poate necesara si a afirma ca metalul este singura cale doar ca sa "te aprecieze baietii" nu e tocmai potrivit.

pe de alta parte,ce zice dumi de aur e corect.pacat ca e banat si nu poate sa ne inflameze nitel:))

asadar.pantera e una si e misto si bon jovi e altceva si mie imi place.

pace

 

Si totusi nu stie nimeni? In Romania un concert Bon Jovi, anul asta? :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.