www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Mana Stanga,degetul Mare


Guest Distorsed

Recommended Posts

Guest Distorsed

Problema mea e urmatoarea: Am inceput sa cant, fara sa tin cont de chestia cu " degetul mare cam pe la jumatatea grifului", presupun ca stiti despre ce vorbesc, si tot tineam degetul mare sus ( deja asa il tin instinctiv ), la benduri am inteles ca asa si trebuie, insa tot m-am informat, si mi-am dat seama ca treaba asta chiar ma incetineste.Ce ar trebui sa fac?sa tin tot cum tineam pana acuma?sa incerc sa ma corectez?, app...imi este extrem de dificil sa tin acorduri + nu mai am atata siguranta in mana cu metoda "corecta" insa cu metoda mea obisnuita nu am nici o problema

Link to comment
Share on other sites

Guest Distorsed

well...nush de ce da am impresia ca ma dezavantajeaza modul in care tin griful...adica peste tot metoda in care il tin eu este dat ca si contraexemplu ( un fel de "nu faceti asa" ) pentru ca ar limita accesul la unele taste, dar din cate sa inteleg e mai mult o chestie de gust si comoditate?

Link to comment
Share on other sites

Chestia e asa... dak lectiile "standard" iti spun ceva de obicei este de luat in seama. Pt k sunt facute de oameni cu ceva experienta care au cantat mult si multe. Si dak te-ai obisnuit intr-un anumit fel nu e asa de mare problema , cu putin exercitiu se poate corecta( faci la incalzire 20 de min cu degetu in pozitia corecta, in 2 sapt poti sa pozezi pt tutoriale :) ) . Pe urma variezi usor in jurul pozitiei sa-ti fie totusi mai comod, pt k asta depinde de mana fiecaruia, de stil s.a.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.