www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Degetul Mijlociu :)


Guest deadlok
 Share

Recommended Posts

Guest deadlok

Am patit urmatoarea chestie : la o zi dupa ce am cantat de mama focului a aparut o besica pe varful degetului mijlociu, mana stanga. Porcaria asta nu mi s-a mai intamplat, si acum ma impiedica sa cant. Am spart besica, dar tot doare al dracu' cand cant si nu stiu ce sa ii mai fac.

 

Voi ati patit de-astea ? Daca da, cum ati rezolvat porcaria asta ?

Link to comment
Share on other sites

Guest deadlok

Problema e ceva mai complicata, de fapt. Eu am un sistem imunitar destul de agresiv, chestie care vine si cu bune (de pilda n-am mai fost racit/gripat de cativa ani) si cu rele (tot felul de inflamatii, mai ales basici pe la degete, in zonele supuse la stres mecanic). Ideea era daca exista protectii pentru degetele mai solicitate, care sa previna astfel de probleme.

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga

Tu esti sigur ca bashica pe degetul mijlociu :) ti se trage de la cantat? :) (kidding)

Nu cred ca exista asa ceva si mai ales nu cred ca ai putea canta ok cu o protectie pt deget, dk ar exista. Eu te sfatuiesc sa astepti putin pana se vindeca si apoi sa te pui din nou pe cantat, pana faci calozitatile alea vestite pe buricele degetelor, dupa aia... totul mere bine! :)

Bafta!

Costi

Link to comment
Share on other sites

Am patit urmatoarea chestie : la o zi dupa ce am cantat de mama focului a aparut o besica pe varful degetului mijlociu, mana stanga. Porcaria asta nu mi s-a mai intamplat, si acum ma impiedica sa cant. Am spart besica, dar tot doare al dracu' cand cant si nu stiu ce sa ii mai fac.

 

Voi ati patit de-astea ? Daca da, cum ati rezolvat porcaria asta ?

Stai linistit ca nu-i nimic grav; si io am patit de mai multe ori chestia asta>Cum au spus si altii astepti sa se vindece si daca bagi mare cu exercitiile pana la urma se ingroase piele de pe burice...Oricum ar fi de preferat sa n-ai corzile ruginite ca ar putea sa se infecteze, D.F. In ultima vreme mie mi se intampla mai des la mana dreapta ptr ca am cam neglijat cantatul fara pana.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.