www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cu sau fara Tremolo ?!


Guest IceYou
 Share

  

42 members have voted

  1. 1. Cu sau fara tremolo ?

    • CU
      18
    • FARA
      24


Recommended Posts

Guest Hetfield_escu

Bai daca aveti scule bune nu se pune problema dezacordajului.Un F/R face totii banii daca e original si pus pe o chitara k lumea.Daca iti iei de la guitar pro o chitara la 18-22mil si schimbi pe ea tot cu piese originale....o sa vedeti ce iese :) Sunt pentru F/R pana la moarte!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest IceYou

hai ca pana la urma sunt si eu pt floyd rose :):)

doar daca e teapan .. tocmai am incercat un predator cu floyd rose licentiat si mi-au cazut balele .. scotea sufletul din mine.. nici acum nu mi-am revenit

Link to comment
Share on other sites

Guest Hetfield_escu

 

doar daca e teapan .. tocmai am incercat un predator cu floyd rose licentiat si mi-au cazut balele .. scotea sufletul din mine.. nici acum nu mi-am revenit

 

Ia sa incerci si un F/R original....sa vezi cum intri in transa :)

Link to comment
Share on other sites

Am avut un LeadStar, gen Fender dar cu 2 humbuckere si un single coil in mijloc, care avea tremolo. Ce-i adevarat nu-l prea foloseam si nici nu tineam bara tot timpul in bridge (mi se parea mai comod). Cand vroiam sa fac ceva cu un mic dive trageam cu degetele de brige. Daca nu il forjam prea tare nu se dazacorda. Am ales sa imi iau o chitara cu fixed bridge si mi-am si luat. Acum parca ma tenteaza sa am si una cu floyd, dar unul bun.

Depinde mult si de ce gen vrei sa canti, ce sunet cautzi, pt ca o chitara cu floyd/tremolo nu suna la fel ca una fara cu strings through body, neck through, corp din mahon etc. ...

Si daca ai corzi bune si chei bune nu se dezacordeaza prea des nici una cu fixed bridge fara locking sistem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Cu F/R.

Eu la Aria mea Pro II am unul Licensed dar nu mi se intampla sa mi se dezacordeze. iar cu reglatul ...lasa ca nu e mare combinatie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.