www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

De Unde-mi Cumpar Husa Pentru O Chtiara Acustica?


Iskander
 Share

Recommended Posts

Sa fiu scuzat daca am gresit sectiunea.

 

Am o chitara acustica cataluna si as vrae sa cumpar o husa. Sincer nu as vera sa ma plimb cu ea prin oras in mana deoarce e cam incomod.

 

De unde pot cumpara o husa si cam la ce pret?

 

Ar fi indicat sa masor lungimea chitarii?

 

Dar o banda cu care s-o prind de gat? Banda aceea se numeste cumva? Cam cat costa ?

 

Cam atata.

 

Mersi mult :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Wierdguy

Husa gasesti la majoritatea magazinelor de specialitate.. uite, incearca http://koncert.ro

 

A doua chestie se numeste crea, dar daca nu ai gauri date in chitara pt suporturi de curea, nu iti recomand sa le faci, cel putin sa nu le faci daca esti incepator.

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Mai intreaba acolo si de ,,strap'' (banda aia) si vino cu inca vreo cateva zeci de lei noi. Stii cum sa ajungi la Muzica?

Link to comment
Share on other sites

da stiu :)

 

Eram curios daca-mi trebuiau ceva masuratori speciale. Deci ma duce pana intr-un mil o husa. Nu am gauri pt strap/curea deci nu ma risc inca..

 

Mersi!

 

7. Husa este pentru chitara 4/4 ?

Buna ziua, Da, husa este pt. chitara 4/4. Cu respect Magayinul Koncert.

 

Am gasit aceasta intrebare aici http://koncert.ro/det_m.php?pds=935

 

Ce e chitara 4/4? :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Chiperion

Se refera la dimensiunile corpului respectivului instrument, adica patru patrimi (marime normala, cel mai des intalnita). Exista, de exemplu, si chitare ,,trei sferturi", folosite, in general, de cei care incep (foarte) de tineri.

Link to comment
Share on other sites

iti vand eu una "Proel" - pt chitara western - cu 700.000 ROL daca te intereseaza. a fost luata de noua in urma cu doua luni cu 800.000 ROL de la Muzica. are tot felul de sisteme de prindere (tip geanta, tip rucsac etc.) si multe buzunare pt manuale, partituri, pene etc...

si e ca si noua...

 

daca o vrei suna-ma (0721280552 - bogdan)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.