www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Need Some Help!


Recommended Posts

Uite care e problema... mi-am pus cubase, mi-am instalat Ezdrummerul si m-am apucat de lucru. Problema este ca nu pot folosi nici un sample din Ezdrummer. Incerc sa drag-uiesc un ritm de exemplu in piesa, insa cand fac asta imi para un nou track midi unde se importeaza ritmul respectiv si este redat ca midi deci in loc sa am un ritm frumos de tobe am niste amarate de sunete midi. Intrebarea mea pana la urma e simpla... cum folosesc Ezdrummerul, cu pot sa imi importez ritmurile in piesa?

Link to comment
Share on other sites

cu placere!! :)

 

curiosity: de ce nu folosesti bfd sau battery 3 ?

 

bfd manca prea multa memorie... si pe calculatorul meu merge cam greu, iar battery nu imi merge deloc, creka trebuie reinstalat Wingozu, dar pt asta mai e vreme dupa bac :).

Ezdrummeru mi se pare cea mai buna solutie. Fac tobele cu un programel numit PCdrummer (are vreo 10 mb) le salvez ca midi si dupaia le bag in cubase cu ezdrummer.

Edited by alex_omul
Link to comment
Share on other sites

de ce nu le faci direct in cubase? poti sa pui un drum map pe canalul midi si asa le compui mult mai usor (sau right click pe o secventa midi si cauti acolo open drum editor)

n-am incercat. mi se pare mult mai simplu sa folosesc programul pcdrummer, e kiar foarte usor de folosit si permite destule.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.