www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

1996 Squier Strat Olympic White


Draykor
 Share

Recommended Posts

Pret: 1300 lei
Localitate: Brăila
Contact: 0728045548 dragos.mocanu91@yahoo.com
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Bună ziua! Se dă una bucată Squier Stratocaster făcută în China în 1996 (50th Anniversary). Pe chitara sunt montate pot-uri Fender CTS, switch-ul este Fender, doze stoc ceramice, corzi 10-46. Corpul este din arin (alder), iar cavitatea este ecranata. Are cateva locuri unde e sarita vopseaua, dar nimic serios (se observa si in fotografii).

Freturile au fost schimbate de domnul Eugen prin Decembrie 2014 cu Fender medium jumbo, si nut-ul a fost schimbat cu unul din os, făcut tot de domnul Eugen. Menţionez că după retastare nu am cântat aproape deloc la acest instrument, pentru că am tot călătorit prin lume în ultimii 8 ani, şi chitara a stat în husă în casa părintească. Aşadar freturile sunt ca noi.

Îi lipseşte whammy bar şi placa de plastic care acoperă arcurile, nu ştiu pe unde le-am pus..

Vine la pachet cu un set de strap-lock-uri Dunlop, un strap frumos galben handmade, gigbag Fender care are un fermoar bulit, un stativ şi un cablu Fender tweed.

Predarea se face doar personal, în Brăila sau prin apropiere (Galaţi, Buzău, Tulcea, etc.). Pretul este foarte uşor negociabil!

 

Dacă vă interesează un wombo-combo, am la vânzare şi acest combo făcut de Variant: 

 

Chitara + accesorii + combo - 1700 lei

IMG_2407.jpg

IMG_2408.jpg

IMG_2409.jpg

IMG_2410.jpg

IMG_2411.jpg

IMG_2412.jpg

IMG_2413.jpg

IMG_2414.jpg

IMG_2415.jpg

IMG_2416.jpg

IMG_2417.jpg

IMG_2418.jpg

Edited by Draykor
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.