www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Diamond counter point delay


Recommended Posts

Pret: 749
Localitate: București
Contact: 0787877874
Stare: Uzura normala
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Diamond counter point-749 de lei
(delay-ul are butonul de tap tempo nefuncțional probabil trebuie inlocuit, cineva priceput il va repara sigur mie nu imi mai permite timpul si rabdarea.)

Diamond Counter Point Delay - este un delay cu engine digital si sound analogic bazat pe engine-ul din Memory Lane Jr. Practic foar chipul delay-ului este digital, totul pe langa este facut analogic, inclusiv partea de modulatie, Delay-ul suna foarte bine, are tonul acela cald si care se degradeaza usor de la repetitie la repetitie, iar modulatia este si ea foarte reusita. Stie cam tot ce trebuie, tap tempo cu subdiviziuni, modulatie si sta foarte bine in mix. Este o pedala foarte apreciata printre chitaristii profesionisti din cateva motive: este construita foarte robust, este foarte compacta si ofera un ton foarte bun cu toate facilitatile de care ai nevoie in live. Ofera tonuri de delay analogic, galloping eights, o combinatie de optime u punct blenduita cu patrime, modul ambient este cel care face aceasta pedala speciala, suna extraordinar pentru sounduri ... ambientale, ultimul mode, cel de faux tape este asa cum ii spune si numele este o emulare foarte realista de tape delay. Toate suna extraordinar, canadienii de la Diamond fiind cunoscuti pentru calitatea de top pe care o ofera la toate produsele.. Pedala este impecabila functional si estetic si vine insotita de cutia originala si manual

 

Pe reverb am gasit pedala cu 210 euro plus 60 de  euro transport, eu vreau pe a mea 750 de lei.

https://reverb.com/item/59799250-diamond-counter-point-delay

20230411_161123.thumb.jpg.ca43f8ebbec2147fe4116fd276ab4211.jpg20230411_161643.thumb.jpg.6a7d43f31677c7423737a4c254bc8c57.jpg

Edited by Marian90
Link to comment
Share on other sites

  • Marian90 changed the title to Diamond counter point delay
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.