www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[EXPIRAT] Vând chitară electrică Yamaha Pacifica 112J Natural Satin


Iustin19
 Share

Recommended Posts

Pret: 900
Localitate: Timișoara
Contact: iustinnegru19@gmail.com 0742529720
Link producator: https://europe.yamaha.com/en/products/musical_instruments/guitars_basses/el_guitars/pacifica/pac_100.html#product-tabs
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Am cumpărat această chitară în decembrie 2022 de la SoundCreation pentru a o avea ca back-up la gig-uri. Am folosit-o foarte, foarte puțin, deci este ca nouă. Mai are garanție până în decembrie 2024. 

Este o chitară foarte bună pentru începători, oferind mai mult decât oferă alți producători la acest preț, cum ar fi Fender Squier. La prețul acesta eu nu am găsit o chitară mai bună. 

Are corp de arin (alder), gât de arțar (maple) și tastieră de palisandru (rosewood). 22 de freturi cu doze single-single-humbucker, după cum se vede și în poze. Nu are coil split pentru doza humbucker. Mai multe detalii se pot alfa oricum de pe site-ul SoundCreation sau Thomann. Prețul uneia noi este în jur de 1200 lei. 

Se poate vedea și testa în Timișoara, dar livrez și în țară. O vând pentru că-mi doresc să-mi cumpăr o a doua chitară dintr-o gamă superioară. Pentru orice întrebări sau nelămuriri, folosiți chat-ul sau sunați. Prețul e ușor negociabil.

DSC05225 Large.jpeg

DSC05226 Large.jpeg

DSC05228 Large.jpeg

DSC05230 Large.jpeg

DSC05227 Large.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.