www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Bucov


horica
 Share

Recommended Posts

Susceptor, no offense frate, da' o iei pe aratura.

 

Contradictie cu ce? Nu stiu ce faci tu cu trupele tale, dar noi lucram.

Nu ne credem importanti, dar e cel mai simplu mod de a NU participa. Ceri bani. Si taranu' sugar nu te mai cheama. Nu iti poti permite chiar asa pe fata sa-i zici "imi bag............................................. in festivalu' tau de ***** cu 5000 de trupe etc etc organizat ca-n topor".

E mai simplu cand te suna sa-i f**i un pret d-ala de nu-i convine (ca-i calic) si gata.

 

Eu sunt mai "de la tara", nu mi-e jena sa trag p**a. Macar sunt sincer. altii pupa-n cur pe toti fraierii si tot cu nimic nu se aleg.

Asta e diferenta.

 

Rock on, si iti doresc sa ai si tu parte de-un eveniment IDENTIC. Sa te vaz atunci :)

(nu ca-ti vreau raul, dar vreau sa-ti vad reactia)

 

A, si inca o chestie: cer de la tine un singur moment de ratiune: fii in stare sa faci diferenta intre a face urit in scris, sau verbal cum vrei tu sa numesti asta (don't give a rat) si a face urit sa sparg capatinile alora pe care-i vad in jur. E o diferenta ca de la cer la pamant.

Ma lasa rece toti teribilistii.. si daca si tu esti unul dintre ei, pare rau pt tine.

Edited by Elvantin
Link to comment
Share on other sites

elvantin... iarta-ma, dar ai incercat cu diazepan?... io repet, lucrurile fata de care voi sunteti groaznic de revoltati, exista decand lumea... cum imi spunea si Caramba mie "unde ai fost pana acum?"... el nu a inteles ca ce spuneam era ironic, caci in conditia in care sti de la bun inceput cum vor decurge lucrurile (in mare masura) si totusi accepti a fi calcat in picioare... atunci s-ar putea sa nu pese nimanui de asta... aceiasi reactie pe care o am (nu doar eu probabil) fatza de cei ce pretind a'si taia venele... cui ii pasa de ei? nu o fac cu mana mea, au ales-o (si oricum se opreste totul doar la a pretinde... mai stim cazuri din alte "discipline")... iar aici intervine liberul arbitru + consecintele acestuia... io zic ca topicu asta e doar un alt foc izolat cata vreme sta aici... vreti sa faceti scandal, nu ne spuneti noua (care stim la fel de bine ca si voi, daca nu de multe ori mai bine cum stau "manevrele" in afacerile cu artisti)... mergeti si urlati pe strazi daca sunteti kiar asa de revoltati, insa repet, odata ce ati ales, constienti fiind de urmari, nu inteleg de unde toata revolta asta... oi fi io mic si prost, iar atunci se explica...

 

Frate, ai fost acolo si stii cum au decurs lucrurile. Cand am vazut ca pestele deja s-a imputit, am decis pana la urma sa facem concertul pentru ca (am mai mentionat odata) noi cintam pentru public. De-aia am cintat. Pt Mizileni si pt voi.

Link to comment
Share on other sites

hai ca la asta cu "astept multumiri", iarta-ma, da' te-ai facut de closet ecologic... oare cam cate multumiri ar trebui sa cer si io (ori multi altii) unora pt diferite lucruri... mai mici, mai mari? serios.. cred ca deja o dam in diverse rau de tot cu topicu asta... sau poate o sa vina primaria ploiesti sa-si faca cont special pt scuze si invitatii la onorarii :)...

 

...gata, nu mai scriu nimic nici aici... bafta si sa auzim doar de RocK!!!

Edited by LORD-C
Link to comment
Share on other sites

Guest sickboy

Multumirile vin sub forma informatiei urmatoare: ni s-a spus, la urcarea pe scena, ca mai cantam sub o ora, noi si voi, sau doar noi, in functie de decizia noastra. Cred ca ati vazut, ca la grija organizatorilor, ca Alias nu era anuntata nicaieri, iar la ultima ragaiala pe scena a announcerului beat si cu creasta s-a vbt despre doua trupe care urmeaza, nu 3, cum ar fi trebuit. Tep Zepi a ales sa reduca la jumatate playlistul, pentru a da posibilitatea si celor de la Alias sa vada de pe scena parcarea goala de la Bucov. Era pacat sa fi venit pana acolo degeaba, baieti.

Era si mai aiurea sa va scoatem okii cu asta. :)

Link to comment
Share on other sites

Multumirile vin sub forma informatiei urmatoare: ni s-a spus, la urcarea pe scena, ca mai cantam sub o ora, noi si voi, sau doar noi, in functie de decizia noastra. Cred ca ati vazut, ca la grija organizatorilor, ca Alias nu era anuntata nicaieri, iar la ultima ragaiala pe scena a announcerului beat si cu creasta s-a vbt despre doua trupe care urmeaza, nu 3, cum ar fi trebuit. Tep Zepi a ales sa reduca la jumatate playlistul, pentru a da posibilitatea si celor de la Alias sa vada de pe scena parcarea goala de la Bucov. Era pacat sa fi venit pana acolo degeaba, baieti.

Era si mai aiurea sa va scoatem okii cu asta. :)

 

treaba e ca nu vroiau sa va lase mai mult de 3 piese. atita tot. Plus ca tep zepi nu si-a dat seama ca in 15 min nu se cinta mai mult de 3-4 piese. Atita tot.

Bine ca s-a rezolvat pana la urma.

Link to comment
Share on other sites

fratzica cred ca te-ai descarcat destul deja...nu de alta, ti-am inteles ideea, da ai grija ca prin posturile astea si atitudinea generala sa nu te transformi dintr-un gagiu care are ceva perfect adevarat si corect de reprosat la organizatori, fionix etc (trupa care btw mie imi place) intr-un troll de forum pe care nu-l mai baga nimeni in seama...ai grija sa nu exagerezi mai pe scurt...

Link to comment
Share on other sites

@toata lumea:si eu cred ca s-a cam exagerat!

descarcarea este buna :)

discutia a derapat si s-a iesit din ideea generala privitoare strict la organizatori.

nu-mi pare rau ca am deschis aceasta discutie iar nr de posturi si view-urile ale topicului imi demonstreaza clar un lucru:foarte multi au patit-o dar mai nimeni nu a zis nimic:shame,shame,shame.

people,cand mai aveti de spus chestii din astea,VORBITI,NU MAI TACETI SI INGHITITI.

DOAR ASA PUTEM SCHIMBA CATE CEVA(SPER)....

in speranta ca m-am facut inteles si auzit LOUD AND CLEAR,rog un admin sa incheie festivitatile.... :)

oricum....ROCK ON :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.