www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[chitara Electrica] Ibanez Gsa60


Guest Ender_Eugen
 Share

Recommended Posts

Guest Ender_Eugen

Chitara electrica Ibanez gsa 60 820 ron

e o chitara usoara pentru un incepator, are un clean destul de rezonabil, distanta relativ mica intre corzi si griff, usor de abordat pe pasaje accelerate, iti ofera si o oarecare libertate la pasaje lente, de "feeling". reusesc sa scot un mi minor in orice pozitie, nu prea clar datorita faptului ca momentan am corzi foarte moi pe ea si imi aluneca pe grif (eu sunt si obisnuit sa articulez dur degetul pe coarda) si asta ma cam enerveaza. poate sunt corziile, vad cand le schimb. cel mai mare dezavantaj este ca falseaza. trebuie acordata cam des.

 

fata de un stratocaster (singura chitara pe care am mai pus mana) ii dau o nota de 6... cu multa indulgenta!

 

repet! pt un incepator este o chitara "geniala" ( foarte buna!).

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Chitara electrica Ibanez gsa 60 820 ron

e o chitara usoara pentru un incepator, are un clean destul de rezonabil, distanta relativ mica intre corzi si griff, usor de abordat pe pasaje accelerate, iti ofera si o oarecare libertate la pasaje lente, de "feeling". reusesc sa scot un mi minor in orice pozitie, nu prea clar datorita faptului ca momentan am corzi foarte moi pe ea si imi aluneca pe grif (eu sunt si obisnuit sa articulez dur degetul pe coarda) si asta ma cam enerveaza. poate sunt corziile, vad cand le schimb. cel mai mare dezavantaj este ca falseaza. trebuie acordata cam des.

 

fata de un stratocaster (singura chitara pe care am mai pus mana) ii dau o nota de 6... cu multa indulgenta!

 

repet! pt un incepator este o chitara "geniala" ( foarte buna!).

 

 

intr-adevar e o chitara foarte buna pentru cineva care vrea sa invete...de falsat eu nu am observat sa falseze foarte mult...tremolou' a se folosi putin spre deloc...si dozele alea ar cam trebui schimbate daca se doreste a se folosi mai mult de 1 an jumate. seymour duncan distorsion ar merge perfect :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.