www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

recital flamenco in Galati


Guest cortez77
 Share

Recommended Posts

Guest cortez77

Sal'tare

 

Care sunteti de prin zona sau reusiti sa ajungeti in Galati vineri 9 septembrie, adastati prin restaurantul Takis in Tiglina 1 pe la ora 8 30 pt o scurta seara flamenco in duet ghitaristic :) Va asteptam!

 

Suerte!

Link to comment
Share on other sites

Guest cortez77
la Bucuresti cand?

 

Bafta

17267[/snapback]

 

 

Am niste planuri sa ajung prin Bucuresti... deocamdata sunt legat de job in Galati :) Dar in cateva luni planuiesc un gig in Big Mamou... sper sa iasa.

 

Faza e ca nu prea ai intrare peste tot cu genul asta de muzica. Si cu atat mai putin in Galati hahahaha. Dar fac ce pot... :)

 

Suerte!

 

Cortez

Link to comment
Share on other sites

Salut,manilor. Bai-care sunteti din Galati-nu pierdeti concertul asta. O sa fie marfa. Ii cunosc pe amandoi tipii care o sa presteze. Unul mi-a fost coleg intr-un cvartet de chitara clasica si e student la conservator, iar celalalt e un tip foarte tehnic, obsedat de flamenco. Si peste toate astea sunt niste baieti de treaba:)

Multa bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest conu' spaniolu'

asa e baieti! daca tot aveti ceva de aratat, dati o fuga si la bucuresti, dar sa anuntati din vreme, sa stim si noi. sincer, nici nu ma asteptam sa se cinte si flamenco in jungla asta muzicala de pe aici. bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest cortez77

asa e baieti! daca tot aveti ceva de aratat, dati o fuga si la bucuresti, dar sa anuntati din vreme, sa stim si noi. sincer, nici nu ma asteptam sa se cinte si flamenco in jungla asta muzicala de pe aici. bafta!

 

Actually, ceea ce am cantat la Galati vineri a fost in mare parte rumba in duet... dar am cantat si solo oleak.

In ceea ce priveste cantarea la Bucuresti, probabil ca intr-un viitor (sper nu prea) indepartat... totul tine de bani, intr-un final. NU pot canta flamenco pe un Latino 400 made in shitty Reghin si sa pretind ca suna si super clar.

In curand cei de la Latin Express vor pleca in turneu prin tara... stati cu okii pe ei, baieti, pentru ca cei doi kitaristi sunt niste super meseriashi, asta o spun pt ca am avut sansa sa-i cunosc personal cu putina vreme in urma.

 

Suerte, amigos!

 

Viva el duende flamenco!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.