www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cateva Intrebari...


Guest Baradux
 Share

Recommended Posts

Guest Baradux

Ok, in primul rand. Melodia atasata, am auzit-o de undeva. De unde, for hell's sake, ca de 2 saptamani imi sta pe creieri si nu stiu de unde e...!!! Pe cine am intrebat, au zis ori ceva romanesc, ori ceva de prin anii '70. Fie-va mila si scapati-ma de incertitudine. A, si ignorati versurile, care presupun ca sunt creatie personala. S-ar putea sa le fi auzit pe undeva si p-alea...

Al doilea rand. Mi-ar prinde bine si niste feedback despre voce. Sa ma las si sa ma tin doar de chitara, sau exista sanse sa devin altceva decat backing vocal? Si daca da, could use some hints. Ma intereseaza in mod special sa stiu cat de mult se poate mari range-ul prin antrenament. Exersez aproape zilnic, desi nu foarte eficient, de vreo 8 luni si am reusit sa cresc cu un ton, momentan ating primul re de pe coarda si(D5?). Also, deranjeaza nazalitatea, despre care mi s-a spus ca e excesiva?

refren.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest Baradux

Nu auzisem piesa pana acum. Oricum, am ascultat si nu prea seamana, din cate aud eu. Poate doar acordurile.

Link to comment
Share on other sites

Guest Baradux

A murit toata sectiunea...

Well, in spiritul titlului, hai sa mai pun o intrebare. Mutatia care apare in adolescenta, cum pot sa-mi dau seama cand se termina, sau macar se 'linisteste'? Momentan am 17 ani si nu pot sa zic ca s-a mai schimbat ceva la voce in ultimul an, cel putin. Dupa ce am citit ce scrie in topicul de tehnici vocale, am impresia ca am cam exagerat cu pseudo-antrenamentele mele.

Iar pentru a ajuta cu feedback-ul despre voce si a transforma incet incetisor topicul in galerie de inregistrari, iata o piesa propriu-zisa, ma rog, un cover scurtat, si o varianta mai clara a refrenului-fantoma.

oneb.mp3

refren3.mp3

Edited by Baradux
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest EPSYLON_CURSE

Mare grija ca nazalizezi, tii limba plata si incordata, ridica putin obrajii spre ochi dar fara ''zambet'' si incearca ''sa ridici'' valul palatin cand canti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.