www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Scoala Populara De Arta Bucuresti


Guest blackmamba2
 Share

Recommended Posts

Guest blackmamba2

Salut, ma intereseaza sa ma inscriu si eu. Poate sa ma ajute cineva cu niste detalii. Punctual ma intereseaza:

1. Un numar de telefon unde sa raspunda cineva de la scoala. Am gasit unul pe net si nada

2. Cand se mai fac inscrieri

3. Care e taxa de inscriere

4. Cand se fac cursuri, sambata duminica? ca deh, mai trebuie sa si muncim

5. Se da vreun test la inceput?

6. Ce profesori imi recomandati?

7. Care e adresa ca poate trag o fuga pana acolo si vorbesc direct

 

Multumesc anticipat

Link to comment
Share on other sites

Salut, ma intereseaza sa ma inscriu si eu. Poate sa ma ajute cineva cu niste detalii. Punctual ma intereseaza:

1. Un numar de telefon unde sa raspunda cineva de la scoala. Am gasit unul pe net si nada

2. Cand se mai fac inscrieri

3. Care e taxa de inscriere

4. Cand se fac cursuri, sambata duminica? ca deh, mai trebuie sa si muncim

5. Se da vreun test la inceput?

6. Ce profesori imi recomandati?

7. Care e adresa ca poate trag o fuga pana acolo si vorbesc direct

 

Multumesc anticipat

 

Ce m-a interesat si cred ca pot sa iti spun este ca pt bass se face 1 an sau chiar mai mult de chitara clasica :)

Link to comment
Share on other sites

Guest blackmamba2
Ce m-a interesat si cred ca pot sa iti spun este ca pt bass se face 1 an sau chiar mai mult de chitara clasica :)

 

Pai clasica, eu as face-o de placere nu ca sa invat ceva anume doar sa am baza. Cand cant fals ca mai rau ma enervez decat ma relaxez...

Edited by blackmamba2
Link to comment
Share on other sites

Guest victorian

Salut. Sunt si eu un incepator, dar dornic de a invata sa manuiesc cat de cat chitara. Tocmai ieri mi-am cumparat si eu un minunat instrument si prima lectie pe care am invatat-o a fost sa schimb coarda pe care am rupt-o tot acordand-o.

Chestia este ca mi-as dori sa ma inscriu si eu, mai ales pe timp de vara, la o astfel de scoala. Ar fi foarte interesant daca blackmamba2 ar putea sa posteze pe acest topic informatiile pe care le-a strans despre aceasta scoala. Poate mai sunt si alti doritori.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest Tzoaie
'

Câți ani de studiu (de muzicã/instrument) sunt necesari la ªcoala Popularã de Arte (din Bucureºti) pentru ca ei sã emitã diploma de absolvire pentru cursant?

 

Eu am terminat Improvizatie Jazz cu Marius Popp, si am facut 3 ani. Mai mult de 3 ani nu cred ca e la nici o alta disciplina

Edited by Tzoaie
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.