www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

[inchiriez] Sala De Repetitii In Bucuresti


Guest HAZARD
 Share

Recommended Posts

Guest HAZARD

orele 9 - 22 15 lei ora programare minim 1 zi 'nainte

pentru abonament lunar ceea ce inseamna : 2 zile pe saptamina 4h ziua de repetitie - 380 de lei

 

Sala se afla situata la Pta Rosseti este pazita permanent

 

Pentru detalii contact ID YM : dacian1975

 

tlf 0727 700 107

 

dotari : set tobe pentru repetitii ( nu pentru concert ) - tobarul aduce cu el cineii si premierul

cub bass

sistem sonorizare voce - chitara solo - chitara armonie

se pot face si inregistrari evident contra cost la o calitate buna pentru un DEMO nu pentru un album de prezentat unei case de discuri .

 

O zi buna

Link to comment
Share on other sites

Guest Ursu Calm

nici eu n-am inteles treaba cu sonorizarea chitarelor....de preferat ar fi sa spui ce scule ai si implicit asa va intelege si lumea dacamerita sau nu la banii respectivi, no offense...

Link to comment
Share on other sites

Guest HAZARD
stai sa vad daca am inteles, chitarile se baga prin mixer?

 

 

Asa cum am spus sistem la care am specificat - voce - chitara armonie- shitara solo , da inseamna mixer . Daca as fi postat - cuburi separate - ar fi fost in cazu in care ele erau disponibile .

Link to comment
Share on other sites

Guest HAZARD
se preconizeaza cumpararea de amplificatoare pentru chitara candva in viitorul apropriat?

 

Nu sint necesare atita timp cit exista sistemul. Probabil nu ai cintat pe un sistem si de aceea faci referire pentru a 2-a oara la amp chitari . Sa-ti explik putin : Sistemul aliniaza instrumentele la acelasi nivel audio calitativ fara a mai fi necesara imprastierea amplifelor prin sala ori cautind o anumita pozitionare a lor . Cit despre sunet pot sa-ti spun k nu exista probleme in sala .

Link to comment
Share on other sites

Nu sint necesare atita timp cit exista sistemul. Probabil nu ai cintat pe un sistem si de aceea faci referire pentru a 2-a oara la amp chitari . Sa-ti explik putin : Sistemul aliniaza instrumentele la acelasi nivel audio calitativ fara a mai fi necesara imprastierea amplifelor prin sala ori cautind o anumita pozitionare a lor . Cit despre sunet pot sa-ti spun k nu exista probleme in sala .

 

Am repetat si eu ani de zile direct pe mixer. Se poate canta si asa daca vor oamenii un raspuns. Dezavantajul este ca nu-ti poti face sound-ul fix asa cum ti-ar placea si avantajul care ti-l da fortajul cubului de chitara. Cui nu-i convine soundul din mixer poate veni cu amplif-ul de 15W de acasa, isi face sound-ul care poate fi ulterior preluat cu microfoane pe mixer. In felul asta ai si soundul tau si gain suficient din PA ca sa acoperi tobele. Sistemul e oarecum ca pe scena.

Link to comment
Share on other sites

Guest HAZARD
Am repetat si eu ani de zile direct pe mixer. Se poate canta si asa daca vor oamenii un raspuns. Dezavantajul este ca nu-ti poti face sound-ul fix asa cum ti-ar placea si avantajul care ti-l da fortajul cubului de chitara. Cui nu-i convine soundul din mixer poate veni cu amplif-ul de 15W de acasa, isi face sound-ul care poate fi ulterior preluat cu microfoane pe mixer. In felul asta ai si soundul tau si gain suficient din PA ca sa acoperi tobele. Sistemul e oarecum ca pe scena.

 

igorr Multzam fain pentru specificatii :):):) sincer ai spus mult mai bine ca mine si apreciez interventia ta :(:)B):)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

fara suparare,ce vorbiti voicu chitara bagata in mixer si pe deasupra ca e si ok treaba,tins a va contrazic,e cea mai mare prostie!!!

o sa auziti o intreaga harmalaie ! chitara trebuie sa aiba cub separat!numia in romania se pot spune prostiid e genu asta!!!!!!! aaaa,in mom in care vin chitaristi cu iesire stereo din procesor,vezi seria boss GT 6,8 VG 88 etc sa iasa direct din procesor cu sunetu e ok,si nici asa sunetu nu este curat! in fien parerea mea!

Link to comment
Share on other sites

Guest HAZARD
fara suparare,ce vorbiti voicu chitara bagata in mixer si pe deasupra ca e si ok treaba,tins a va contrazic,e cea mai mare prostie!!!

o sa auziti o intreaga harmalaie ! chitara trebuie sa aiba cub separat!numia in romania se pot spune prostiid e genu asta!!!!!!! aaaa,in mom in care vin chitaristi cu iesire stereo din procesor,vezi seria boss GT 6,8 VG 88 etc sa iasa direct din procesor cu sunetu e ok,si nici asa sunetu nu este curat! in fien parerea mea!

 

Numai tu puteai sa vii cu astfel de acuza total in necunostinta de cauza !! Pun pariu ca nici nu stii cu ce se maninca un Mixer. Dar ca sa nu ne mai faci prosti Domnule nou venit am sa-ti explic ce inseamna harmalaia ta pentru mine : AI auzit de PANORAMARE ???? Mixer+ Sistem + Panoramare

 

Sa ai o zi buna si mai studiaza afara de cub si mixeru ca-ti va fi de folos daca VEI cinta vreodat pe o scena sa stii ce sa ceri la Ingineru de sunet :):):):)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
mda nua re rost sa discutam .........asta e direct treaba pe genunchi....panoramarea nua re absolut nici o elgatura cu faptul ca in aceiasi boxa se baga toata trupa domnule inginer de sunet

 

Bullet, no offence man, nu zice nimeni ca nu e mai bine ca fiecare sa-si faca sunetul pe cubul lui. Insa la faza aia cu harmalaia n-ai nimerit-o. Tine de profesionalismul oamenilor cu care canti. Am vazut trupe cu super echipamente care mai de care si sunau ca porcu' pentru ca nu erau profesionisti (asta nu inseamna ca nu erau buni instrumentisti, decat ca trupa e ca si cand joci in echipa; poti sa fi Ronaldinho pe chitara daca nu dai pasa n-ai ce cauta in echipa) de aici e harmalaia. E mare lucru sa stii sa te organizezi atat la repetitii cat si la cantari live. Io ce vreau sa-ti spun, ca daca esti profesionist si ordonat se poate REPETA si direct pe mixer. Probabil stii ca la repetitii fiecare vine cu partea lui lucrata ACASA si acolo doar se "incheaga" piesele. "Fineturile" care nu se aud din cauza echipamentului poti sa le tii pentru studio cand imprimi sau pentru amorul personal. Parerea mea, du-te la sala omului vezi cum se aude si daca nu-ti place mai sunt sali la Mihai Nebunu' sau la Rares Totu unde ai, e adevarat si combo-uri.

 

Bafta multa!

Link to comment
Share on other sites

Guest HAZARD
mda nua re rost sa discutam .........asta e direct treaba pe genunchi....panoramarea nua re absolut nici o elgatura cu faptul ca in aceiasi boxa se baga toata trupa domnule inginer de sunet

 

 

Chiar nu am sa inteleg comentariile " oferite " de unele persoane ...... Spui ca ar fi treaba pe genunchi ... te citez : panoramarea nu are absolut nici o legatura cu faptul ca in aceasi boxa se baga toata trupa "

Drept dovada ca habar nu ai ce inseamna panoramare .....

Sa ai o zi buna si daca modul tau de a aborda muzica este ca si aici de a te baga in seama atunci am sa aud de tine pe vre-o scena cind am sa ma las eu de muzica. :) O zi buna tuturor

 

PS : Rog comentariile sa existe abia dupa ce a-ti venit la sala :) indiferent daca is bune ori rele

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.