www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

AMT Pangaea


Recommended Posts

Pret: 600 RON
Localitate: Bucuresti
Contact: 0751579899 sau PM
Link producator: https://www.thomann.de/ro/amt_pangaea_cp_100.htm
Stare: Foarte buna/Ca nou
Accept schimburi: Nu accept schimburi

AMT Pangea CP100 este un device extrem de folositor pe pedalierul oricarui chitarist. Ruleaza impulse response-uri HD (are destul de multe integrate din fabrica, dar se pot incarca si altele custom cumparate). Are o gramada de functii, totul "inghesuit" intr-o carcasa extrem de compacta. Poate sa preia semnal direct de la iesirea de boxa a unui amplificator pe lampi, sau direct dintr-un preamp, sau pedala de drive de exemplu. Pe langa faptul ca ruleaza IR cu cabinete si power amps de chitara (care pot fi acivate sau oprite) vine si cu cateva functii suplimentare care pot fi utile in anumite configuratii: un eq parametric pe 5 benzi, un preamplificator clean cu niste frecvente apropiate de cele ale Fender Twin, compresie si noise gate. Poate fi un device complex, dar pentru cine nu pricepe mare lucru poate doar sa aleaga unul dintre preseturi care este pe gustul sau. Pentru cine stie ce face si vrea mai mult jucaria poate sa faca foarte multe. Este ideal ca backup in cazul in care se intampla cu ceva cu ampul pe scena, sau pentru cine nu are chef sa mai care un amplificator. Suna excelent, ocupa extrem de putin spatiu si este extrem de util. Este in stare perfecta tehnic si foarte buna cosmetic.

L-am cumparat ca back-up/situatii de urgenta si l-am folosit o singura data asta fiind si motivul vanzarii

La Thomann costa 950 de lei. Eu vreau 600 de lei. E in stare perfecta atat estetic cat si functional. Vine in cutia originala si are inclus si alimentator.

Contact: PM sau 0751579899 (Valeriu)

AMT Pangaea.jpg

Edited by ValeChitara
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.