www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

The Shadows


Cursedone
 Share

Recommended Posts

am cautat de curiozitate cateva cantece de la shadows, si asa am ramas :):):)B)

 

cum de nu a auzit mai nimeni de ei? poate sa imi explice si mie cineva fenomenu asta? e chiar ceva ilogic... in lumea muzicala, e o regula: cantece marfa=>te stie lumea... :( care nu se aplica absolut deloc in cazu asta. si nu ma luati cu chestii de genu "sunt prea genii si asa de ofticata era lumea de ei ca i-a sters din memoria tuturor"

 

mentionez ca nu e ceva de genu "ia uite ce am descoperit eu, cat de trvcvlt sunt"(cum ar fi tipu ala care zicea ca jimmy page e mare talhar de melodii, era un topic prin desert) si eu eram sceptic la inceput, ziceam ca cine-s si astia, n-am auzit de ei, da-i dracu da acuma realizez ce greseala mare am facut. MEA CULPA!

Link to comment
Share on other sites

mi se pare mie sau detectoru de ironie a piuit??

nu, n-o lua asa, n-a fost decat o gluma. dar, pe undeva, este normal, la varsta ta, sa descoperi o gramada de noutati despre chitaristi "batrani". pentru inceput ti-as recomanda primii doi care imi vin in minte: dave "clem" clempson, de la colosseum (live) si peter frampton. si, inca o data, no offence. :)

 

ps - astept, eventual, pm de la tine. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.