www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Jack of all trades? - Caut trupa/ colaboare in Bucuresti


hypermetall
 Share

Recommended Posts

Salut,

Ma numesc Gabi, cant la chitara (si nu numai) de 13 ani si cu mult efort am ajuns sa si traiesc din asta prin scoala de muzica pe care mi-am facut-o la care predau chitara/tobe/inginerie de sunet.

Pot canta cam orice gen de muzica si caut un proiect in care sa imi pun in evidenta talentul. De la trupe cu melodii proprii pana la trupe de cover din care sa si iasa ceva. Invat foarte repede si sunt profesionist.

Cer ca persoanele cu care sa colaborez sa fie placute, profi, sa isi doreasca sa cante intr-un proiect de termen lung.

Abilitati:

- am diploma pe inginerie de sunet si am produs 6 albume (Dark Fusion - Cyber Nation, An Theos - Renascand, Ka Gaia An - Neamul Dacilor; fiind 3 din ele) si am si sculele necesare pentru inregistrari

- cant la chitara, compun pentru orice instrument (chitara, clape, tobe, bas etc), mai putin versuri, dar nu ma delimitez de ele, am mai compus cand a fost nevoie

- instrumentele secundare ar fi: tobe, bas, clape in ordinea asta, dar sunt familiarizat si cu altele si cant si la voce putin

- am o firma de organizare evenimente in cazul in care e nevoie si de asa ceva numita Rusidava Music cu care am facut peste 50 de evenimente din 2015 pana azi, deci ma descurc si pe partea asta, cu acte, etc

- eu consider ca sunt o persoana placuta, dar tin foarte mult la seriozitate (mai mult decat am vazut ca tin majoritatea in Ro) si pentru mine lucrul asta e mai important decat placerea genului muzical

In concluzie, imi pare rau ca nu sunt prea ''modest'', dar efectiv, toate aceste lucruri le fac si nu de ieri de azi. Ca referinte cu mine se pot gasi la tot ce inseamna pe youtube An Theos, Dark Fusion, Ka Gaia An, www.davaschool.eu

Nr tel: 0724400996

Bafta mare! Muzica pentru mine e cel mai important lucru :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 09/03/2020 at 08:45, hypermetall said:

Salut, lasa-mi mai multe detalii (planuri cu proiectul, nr de repetitii pe saptamana etc)

Imi dau seama ca poate cererea mea n-a fost destul de clara. (asta daca raspunsul tau mi se adreseaza...)

Eu nu vreau sa fac trupa, ci numai track-urile!

 

"Caut chitarist, basist, saxofonist pentru colaborare la niste piese.

Doritorii primesc piesele intr-un mix brut, inregistreaza (cu telefonul e suficient de bine in prima faza) ideile pe care le au si spun cati bani vor pe ele.

Daca mie imi place ce aud si sunt de acord sa platesc pretul cerut, mergem mai departe.

Daca nu, spun "multumesc" si ne vedem fiecare, de-ale lui.

Va rog raspundeti la alexandruioanstanescu@gmail.com

 

Va multumesc,"

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.