www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Gibson Les Paul Studio/LPM 2015


E loc pentru fiecare
 Share

Recommended Posts

Pret: 3000
Localitate: TgMureș
Contact: 0743621133
Accept schimburi: Nu accept schimburi

Salut!

Sunt un chitarist pasionat care exersează zilnic pe Fender Stratocaster și are ocazia să isi cumpere din Germania un Gibson Les Paul Studio LPM 2015 la 3000 lei. 

Cunoaște cineva modelul? E reușit?Rupe fâșul pe stilul rock-blues?:)

Mersi de ajutor!

Aici e linku:

 

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/gibson-les-paul-studio-lpm-2015-highgloss-mop-inlays-2-piece-back/997865930-74-6838

Link to comment
Share on other sites

Salut,

Eu am avut un LPJ din 2014. Cam aceeasi chitara ca asta pe care o vrei cu mici diferente luata de noua cu 2700 de lei. Mi-a placut enorm chitara, in special dozele (61 zebras parca) dar a avut o problema majora chitara. Truss rod-ul nu era fixat bine in gat si rezona la anumite note. Incredibil la o chitara made in USA. Noua. Am fost nevoit sa o trimit inapoi. Pacat. Mi-am luat in schimb un PRS SE si nu m-am mai gandit la Gibson deloc.

Acum legat de chitara din link. Este modificata. Nu asa vine din fabrica. Din cate vad sunt schimbate si dozele si sistemul Quick Connect scos de tot. Nu stiu nemteste, deci nu stiu ce mai e modificat. Eu as fi reticent sa o iau. Dar da, e buna la blues-rock, iar daca pe tine te-ar face sa canti mai mult go for it. Dar iti sugerez sa dai o geana la oferta PRS. 3000 de lei mi se pre mult pt ea. Cam atat erau si noi.

Succes!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.