www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Clavia Nord Stage 88


Guest cee
 Share

Recommended Posts

Salutari!

 

Ma tot bate gandul de ceva timp sa-mi iau o Clavia Nord Stage 88 (www.clavia.se - mai multe informatii)

Dar e destul de piperata ca pret, si m-am gandit sa dau cu intrebarea:

 

A cantat cineva pe ea? S-a jucat cineva cu all the knobs and stuff? Isi merita banii? :)

 

Thanks !

Link to comment
Share on other sites

Salutari!

 

Ma tot bate gandul de ceva timp sa-mi iau o Clavia Nord Stage 88 (www.clavia.se - mai multe informatii)

Dar e destul de piperata ca pret, si m-am gandit sa dau cu intrebarea:

 

A cantat cineva pe ea? S-a jucat cineva cu all the knobs and stuff? Isi merita banii? :)

 

Thanks !

Intreaba-l pe Raul Kusak sau pe Tino Furtuna! Au amandoi Stage88

Link to comment
Share on other sites

Guest Jaymz

Raul kusak - membru: Platonic Band, Stefan Banica Jr. Band - colaborat cu Vama Veche, Iris, pavel Stratan ...

Tino Furtuna - membru: Holograf ...

 

De Tino Furtuna dai aici: 0744 557 130

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Guest mateiutzu

este o clapa f. versatila dar intr-o trupa rock vei folosi doar vreo 40 % din capacitatiile ei. Mai bine te-ai limita la un Triton, desi daca ai dori un ton de pian cat mai fidel ar trebui sa optezi pt. clavia. Daca nu esti obisnuit cu clapele pline cu recul lent ale unui pian adevarat, nu-ti cumpara Clavia. Cam atat te pot sfatui din cat m-am jucat eu pe acest model.

Link to comment
Share on other sites

mateiutzu: thanks for the info!

 

Nu pentru trupa rock m-ar interesa, ci pentru una funk- unde pianul e pian, rhodes-ul e rhodes (si am auzit cum suna pe clavia) la fel Hammond si synth-urile de rigoare - pad-uri etc.

 

Cat despre clape, eu sunt pianist, si prefer in orice zi sa cant pe un pian vs un keyboard, dar daca tu spui ca are reculul ca la pian asta e o veste buna, de greutatea clapelor poti sa-mi spui ceva?

 

Thanks! :)

 

leo2pop:

Nu stiu cine sunt cei doi pentru ca nu m-a interesat niciodata muzica romaneasca, si sincer nu sunt fan Stefan Banica Jr, Iris, Pavel Stratan and so on.

 

Iar cat despre celalalt account, mi-am uitat parola (stupid) si in plus mi s-a hack-uit mail-ul pe care l-am inregistrat (si atunci forgot password nu mai merge)... Damn!

 

Oricum, merci pentru info! :)

Edited by cee
Link to comment
Share on other sites

Guest mateiutzu

Jack iti poate da mai multe detalii pt. ca el detine MC MUSIC din Magazinul Muzica si este dealer CLAVIA. Intra pe www.mcmusic.ro

Nu pot estima f. bine greutatea clapelor ... dar in comparatie cu ROLAND PHANTOM X88 ... clapele de pe CLAVIA sunt nitzel mai usoare.

Cel mai bine ar fi sa le probezi.

salut !

Link to comment
Share on other sites

Normal asa ar fi, sa apuc sa pun eu mana personal pe instrument sa vad ce si cum, daca imi place sau nu. Dar in ultimul timp am fost foarte pe fuga si n-am apucat sa stau linistit intr-un magazin de muzica si sa ma joc :)

 

Oricum thanks for all the info! :)

Si daca mai sunt si altii care pot sa-mi relateze intalniri de gradul 0 cu claputza asta, m-as bucura foarte mult :(

 

Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.